• Mundo Natu Depur Plus , 500 ml
-34%

Mundo Natu Depur Plus , 500 ml

SKUMU8437011627131

A detoxifying liquid to help manage toxins and support liver function.

Regular price €15,90 3,18 € / 100ml
Sale price €15,90 Regular price €24,07
You are saving: -€8,17
3,18 € / 100ml
Mundo Natu Depur Plus , 500 ml
Mundo Natu Depur Plus , 500 ml
Regular price €15,90 3,18 € / 100ml
Sale price €15,90 Regular price €24,07
You are saving: -€8,17
3,18 € / 100ml

 

 

What is Mundo Natu Depur Plus, 500 ml?

A liquid detox supplement to help manage toxins and support liver function.

This is a dietary supplement designed to support liver health. Before taking it, it is advisable to consider both your nutritional goals and the full composition of the product, particularly if you are already taking other supplements or undergoing medical treatment.

Key features and ingredients

Its purpose relates to liver care; it is not intended to replace your diet or other measures recommended for this purpose. The packaging clearly states the quantity contained and makes it easy to follow the manufacturer’s recommended dosage without having to estimate.

  • Pack size: 500 ml.

How to take Mundo Natu Depur Plus, 500 ml

Measure out the recommended amount using the measuring cup or doser provided in the pack. Shake well before use where applicable and store the product according to the manufacturer’s instructions once opened.

Recommendations and precautions

Food supplements are not a substitute for a varied and balanced diet or a healthy lifestyle. Do not exceed the recommended daily dose and keep the product out of the reach of children. Consult a healthcare professional during pregnancy or whilst breastfeeding, if you are taking medication, or if you have a diagnosed medical condition.

Pharmaceutical
advice
Consult our pharmacist
Julia Mendoza Murillo
A pharmacist and nutritionist will help you follow healthy lifestyle habits and take care of your health.
Ask me