• Nale Bireactive Forte , 20 vials x 10 ml
-17% Promo FD

Nale Bireactive Forte , 20 vials x 10 ml

SKUNA8423073075218

The ideal energy supplement for physical performance and recovery.

Regular price €31,40 314,0 € / 100ml
Sale price €31,40 Regular price €37,73
You are saving: -€6,33
314,0 € / 100ml
Nale Bireactive Forte , 20 vials x 10 ml
Nale Bireactive Forte , 20 vials x 10 ml
Regular price €31,40 314,0 € / 100ml
Sale price €31,40 Regular price €37,73
You are saving: -€6,33
314,0 € / 100ml

 

 

What is Nale Bireactive Forte, 20 vials x 10 ml?

An energy supplement ideal for physical performance and recovery.

Composition and characteristics

  • An ideal energy supplement for physical performance and recovery.
  • Pack size: 10 ml, 20 vials.

Directions for use

Take the daily dose indicated on the packaging, preferably with water and with a meal, as recommended by the manufacturer. Do not exceed the recommended daily dose.

Who is it for?

Adults who wish to supplement their diet with a formula designed for the purpose stated on the product.

Precautions and storage

Food supplements are not a substitute for a varied and balanced diet or a healthy lifestyle. Keep out of reach of children. Consult a healthcare professional if you are pregnant, breastfeeding, have a medical condition or are taking medication.

Pharmaceutical
advice
Consult our pharmacist
Julia Mendoza Murillo
A pharmacist and nutritionist will help you follow healthy lifestyle habits and take care of your health.
Ask me