• Nale Vascular Optimizer , 300 gr
-19% Promo FD

Nale Vascular Optimizer , 300 gr

SKUNA8423073087624

A dietary supplement that improves blood circulation and promotes optimal cardiovascular health.

Regular price €55,90 18,63 € / 100gr
Sale price €55,90 Regular price €68,95
You are saving: -€13,05
18,63 € / 100gr
Nale Vascular Optimizer , 300 gr
Nale Vascular Optimizer , 300 gr
Regular price €55,90 18,63 € / 100gr
Sale price €55,90 Regular price €68,95
You are saving: -€13,05
18,63 € / 100gr

 

 

What is Nale Vascular Optimizer, 300 g?

A dietary supplement that improves blood circulation and promotes optimal cardiovascular health.

Composition and characteristics

  • A dietary supplement that improves blood circulation and promotes optimal cardiovascular health.
  • Pack size: 300 g.

Directions for use

Take the daily dose indicated on the packaging, preferably with water and with a meal, as recommended by the manufacturer. Do not exceed the recommended daily dose.

Who is it for?

Adults who wish to supplement their diet with a formula designed for the purpose stated on the product.

Precautions and storage

Food supplements are not a substitute for a varied and balanced diet or a healthy lifestyle. Keep out of reach of children. Consult a healthcare professional if you are pregnant, breastfeeding, have a medical condition or are taking medication.

Pharmaceutical
advice
Consult our pharmacist
Silvia Del Río
A pharmacist specializing in dermocosmetics, skin microbiota, and hygiene will advise and help you with the most suitable treatment.
Ask me