• Natura Premium Essential Oil Lemon Bio , 10 ml
-15%

Natura Premium Organic Lemon Essential Oil, 10 ml

SKUNA8436586480622

Natura Premium Organic Lemon Essential Oil, 10 ml, is a plant-based product in a 10 ml bottle, intended for the specific use stated on the label.

Regular price €3,50 35,0 € / 100ml
Sale price €3,50 Regular price €4,13
You are saving: -€0,63
35,0 € / 100ml
Natura Premium Essential Oil Lemon Bio , 10 ml
Natura Premium Organic Lemon Essential Oil, 10 ml
Regular price €3,50 35,0 € / 100ml
Sale price €3,50 Regular price €4,13
You are saving: -€0,63
35,0 € / 100ml

 

 

What is Natura Premium Organic Lemon Essential Oil, 10 ml?

Natura Premium Organic Lemon Essential Oil, 10 ml is a plant-based product in a 10 ml bottle.

What is it used for?

It is intended for use in food, cosmetics or as an air freshener, as authorised by the manufacturer, as appropriate.

How should Natura Premium Organic Lemon Essential Oil, 10 ml be used?

Refer to the packaging for information on preparation, quantity, dilution or authorised method of use.

Precautions

Do not use the product in any way other than that indicated. Keep out of reach of children and seek advice before using in special circumstances.

What is the price of Natura Premium Organic Lemon Essential Oil, 10 ml?

Check the price of Natura Premium Organic Lemon Essential Oil, 10 ml on Farmaciasdirect and check for any current offers before completing your purchase.

Pharmaceutical
advice
Consult our pharmacist
Silvia Del Río
A pharmacist specializing in dermocosmetics, skin microbiota, and hygiene will advise and help you with the most suitable treatment.
Ask me