• Natura Premium Essential Oil Oregano Bio , 10 ml
-26%

Natura Premium Organic Oregano Essential Oil, 10 ml

SKUNA8436586481582

Natura Premium Organic Oregano Essential Oil, 10 ml, is a botanical essential oil in a 10 ml bottle. It contains oregano. It is notable for being an organic variant. Natura Organic is designed to provide oregano in the specified form. As a Natura Premium product, it should be used in accordance with the instructions on the packaging.

Regular price €4,20 42,0 € / 100ml
Sale price €4,20 Regular price €5,68
You are saving: -€1,48
42,0 € / 100ml
Natura Premium Essential Oil Oregano Bio , 10 ml
Natura Premium Organic Oregano Essential Oil, 10 ml
Regular price €4,20 42,0 € / 100ml
Sale price €4,20 Regular price €5,68
You are saving: -€1,48
42,0 € / 100ml

 

 

What is Natura Premium Organic Oregano Essential Oil, 10 ml?

Natura Premium Organic Oregano Essential Oil, 10 ml is a botanical essential oil in a 10 ml bottle. It forms part of the Natura Bio range.

What is it used for?

As a Natura Premium product, its purpose is to provide oregano in the specified format.

Verified characteristics

  • Packaging: 10 ml
  • Identified components: oregano
  • Organic variant

Who is it suitable for?

People who use essential oils and are able to follow the instructions for use and dilutions specified by the brand.

Precautions

Avoid contact with the eyes and mucous membranes. Keep the bottle out of reach of children and seek advice before use during pregnancy, whilst breastfeeding, or on children.

What is the price of Natura Premium Organic Oregano Essential Oil, 10 ml?

Check the price of Natura Premium Organic Oregano Essential Oil, 10 ml on Farmaciasdirect and check any current offers before completing your purchase.

Pharmaceutical
advice
Consult our pharmacist
Silvia Del Río
A pharmacist specializing in dermocosmetics, skin microbiota, and hygiene will advise and help you with the most suitable treatment.
Ask me