• Natura Premium Essential Oil Oregano Bio , 30 ml
-27% Promo FD

Natura Premium Essential Oil Oregano Bio , 30 ml

SKUNA8436586481599

Natura Premium Organic Oregano Essential Oil, 30 ml is an organic oregano essential oil. The bottle contains 30 ml of Oreganum vulgare. It is marketed as oregano oil, oregano essential oil.

Regular price €11,00 36,67 € / 100ml
Sale price €11,00 Regular price €15,00
You are saving: -€4,00
36,67 € / 100ml
Natura Premium Essential Oil Oregano Bio , 30 ml
Natura Premium Essential Oil Oregano Bio , 30 ml
Regular price €11,00 36,67 € / 100ml
Sale price €11,00 Regular price €15,00
You are saving: -€4,00
36,67 € / 100ml

 

 

Oregano oil: what is Natura Premium Organic Oregano Essential Oil, 30 ml?

Natura Premium Organic Oregano Essential Oil, 30 ml is an organic oregano essential oil. The bottle contains 30 ml of Oreganum vulgare. It is made up of oregano oil and oregano essential oil.

Benefits and uses

This concentrated formulation is intended for use in aromatherapy in accordance with the manufacturer’s instructions.

How to use Natura Premium Organic Oregano Essential Oil, 30 ml?

Use only at the dilution and in the manner indicated on the label.

Precautions

Do not ingest or apply undiluted unless specifically instructed to do so. Consult a healthcare professional if you are pregnant, breastfeeding, a child or taking medication.

What is the price of Natura Premium Organic Oregano Essential Oil, 30 ml?

Check the price of Natura Premium Organic Oregano Essential Oil, 30 ml, on Farmaciasdirect and check any current offers before completing your purchase.

Pharmaceutical
advice
Consult our pharmacist
Silvia Del Río
A pharmacist specializing in dermocosmetics, skin microbiota, and hygiene will advise and help you with the most suitable treatment.
Ask me