• Natura Premium Essential Oil Savory Bio , 10 ml
-12% Promo FD

Natura Premium Organic Savory Essential Oil, 10 ml

SKUNA8436586481186

Natura Premium Organic Wild Thyme Essential Oil, 10 ml, is a botanical essential oil in a 10 ml bottle. It is notable for being an organic variant. Natura organic products are intended to be used solely for the purposes authorised on the label. As a Natura Premium product, it must be used in accordance with the instructions on the packaging.

Regular price €8,50 85,0 € / 100ml
Sale price €8,50 Regular price €9,70
You are saving: -€1,20
85,0 € / 100ml
Natura Premium Essential Oil Savory Bio , 10 ml
Natura Premium Organic Savory Essential Oil, 10 ml
Regular price €8,50 85,0 € / 100ml
Sale price €8,50 Regular price €9,70
You are saving: -€1,20
85,0 € / 100ml

 

 

What is Natura Premium Organic Savory Essential Oil, 10 ml?

Natura Premium Organic Wild Thyme Essential Oil, 10 ml is a botanical essential oil in a 10 ml bottle. It forms part of the Natura Bio range.

What is it used for?

As a Natura Premium product, it is intended solely for the uses authorised on its label.

Verified characteristics

  • Pack size: 10 ml
  • Organic variant

Who is it suitable for?

People who use essential oils and can follow the methods of use and dilutions indicated by the brand.

Precautions

Avoid contact with the eyes and mucous membranes. Keep the bottle out of the reach of children and seek advice before use during pregnancy, whilst breastfeeding or on children.

What is the price of Natura Premium Organic Thyme Essential Oil, 10 ml?

Check the price of Natura Premium Organic Savory Essential Oil, 10 ml on Farmaciasdirect and check the current promotions before completing your purchase.

Pharmaceutical
advice
Consult our pharmacist
Silvia Del Río
A pharmacist specializing in dermocosmetics, skin microbiota, and hygiene will advise and help you with the most suitable treatment.
Ask me