• Natures Protection Sc White Dog Snack Vision Grain-Free Salmon 110g
-13%

Natures Protection Sc White Dog Snack Vision Grain-Free Salmon 110g

SKUNA4771317472014

Natures Protection Sc White Dog Snack Vision Grain-Free Salmon 110g is a veterinary product available in 110g packs. It is notable for being grain-free. Natures Protection is designed to complement your pet’s care in accordance with the manufacturer’s instructions. As it is grain-free, it should be used in accordance with the instructions on the packaging.

Regular price €3,38 3,07 € / 100gr
Sale price €3,38 Regular price €3,89
You are saving: -€0,51
3,07 € / 100gr
Sold out
Natures Protection Sc White Dog Snack Vision Grain-Free Salmon 110g
Natures Protection Sc White Dog Snack Vision Grain-Free Salmon 110g
Regular price €3,38 3,07 € / 100gr
Sale price €3,38 Regular price €3,89
You are saving: -€0,51
3,07 € / 100gr

 

 

What is Natures Protection Sc White Dog Snack Vision Grain-Free Salmon 110g?

Natures Protection SC White Dog Snack Vision Grain-Free Salmon 110g is a veterinary product in a 110g pack. It falls under the Natures Protection range.

What is it used for?

As a grain-free product, its purpose is to complement the animal’s care in accordance with the manufacturer’s instructions.

Verified characteristics

  • Pack size: 110g
  • grain-free

Who is it suitable for?

Dogs, cats or other animals of the species indicated on the packaging, under veterinary supervision where there is a clinical need.

Precautions

Product intended for animals. Store the packaging as directed and consult your vet if there are any specific dietary or clinical requirements.

What is the price of Natures Protection Sc White Dog Snack Vision Grain-Free Salmon 110g?

Check the price of Natures Protection Sc White Dog Snack Vision Grain-Free Salmon 110g on Farmaciasdirect and check the current promotions before completing your purchase.

Pharmaceutical
advice
Ask our pharmacist
Israel Herrero
A pharmacist specialising in veterinary pharmacy, who will help you look after your pet’s health with advice on nutrition and care. Registration No.: 5088
Ask me