• Pinisan Stonebreaker , 50 g
-12%

Pinisan Stonebreaker , 50 g

SKUPI8435001006140

Pinisan Rompepiedra, 50 g, is a dried herb used to make herbal teas. It comes in a 50 g packet and is used to make herbal tea. Within its category, it is classified as ‘rompepiedra’.

Regular price €2,59 5,18 € / 100gr
Sale price €2,59 Regular price €2,93
You are saving: -€0,34
5,18 € / 100gr
Sold out
Pinisan Stonebreaker , 50 g
Pinisan Stonebreaker , 50 g
Regular price €2,59 5,18 € / 100gr
Sale price €2,59 Regular price €2,93
You are saving: -€0,34
5,18 € / 100gr

 

 

Stonebreaker: what is Pinisan Stonebreaker, 50 g?

Pinisan Rompepiedra, 50 g is a dried herb used to make herbal teas. It comes in a 50 g packet and is used to make herbal tea.

What is it used for?

Its main use is as a dried herb for making herbal teas.

How should Pinisan Rompepiedra, 50 g be used?

Add one teaspoon per cup, pour over boiling water and leave to steep for 5 to 10 minutes.

Precautions and storage

Consult a healthcare professional if you are pregnant, breastfeeding, have kidney disease or are taking any medication.

What is the price of Pinisan Rompepiedra, 50 g?

Check the price of Pinisan Rompepiedra, 50 g, on Farmaciasdirect and check the current offers before completing your purchase.

Pharmaceutical
advice
Consult our pharmacist
Silvia Del Río
A pharmacist specializing in dermocosmetics, skin microbiota, and hygiene will advise and help you with the most suitable treatment.
Ask me