-20%

    Freshly Radiant Glow Prebase Serum, 30 ml

    SKUFR8437015930947

    Natural make-up base

    Regular price €24,00 80,0 € / 100ml
    Sale price €24,00 Regular price €29,95
    You are saving: -€5,95
    80,0 € / 100ml
    Freshly Radiant Glow Prebase Serum, 30 ml
    Regular price €24,00 80,0 € / 100ml
    Sale price €24,00 Regular price €29,95
    You are saving: -€5,95
    80,0 € / 100ml

     

     

    The Radiant Glow Primer Serum deeply hydrates the skin providing the best anti-fatigue effect as well as acting as a make-up primer. Achieve a radiant, healthy-looking complexion with a velvety smooth, soft and glowing finish thanks to its tiny sparkles from mineral-derived micas. Perfect to use as a primer or apply without make-up!

    30 ml | Glass bottle | Dermatologically tested | Suitable for sensitive skin | Suitable for pregnant women | Suitable for women who are pregnant.

    Ingredients

    Aqua, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Propanediol, Pentylene Glycol, Glycerin, Isoamyl Laurate, Tripelargonin, Parfum, Caprylic/Capric Triglyceride, Cichorium Intybus Root Oligosaccharides, Simmondsia Chinensis Seed Oil*, Helianthus Annuus Seed Oil, Pouteria Lucuma Pulp Extract, Capparis Spinosa Bud Extract, Morus Nigra Leaf Extract, Rhodiola Rosea Root Extract, Glycine Soja Seed Extract, Alkanna Tinctoria Root Extract, Succinoglycan, Arginine, Caesalpinia Spinosa Gum, Chondrus Crispus Powder, Silica, CI 77891/Titanium Dioxide, Mica, Levulinic Acid, Sodium Levulinate, Sodium Phytate, Tocopherol, Gluconolactone, Sodium Benzoate, Calcium Gluconate, Citrus Aurantium Peel Oil**, Geraniol**, Limonene**, Linalool**, Vanillin.*

    Pharmaceutical
    advice
    Consult our pharmacist
    Silvia Del Río
    A pharmacist specializing in dermocosmetics, skin microbiota, and hygiene will advise and help you with the most suitable treatment.
    Ask me