• Robis Super Hydrolysed Collagen, 300 g
-12% Promo FD

Robis Super Hydrolysed Collagen, 300 g

SKURO8425198010556

Robis Super Hydrolysed Collagen, 300 g, is a chocolate-flavoured powdered supplement. It combines hydrolysed collagen with magnesium, glucosamine, MSM, vitamin C, turmeric, harpagophytum and hyaluronic acid.

Regular price €27,50 9,17 € / 100gr
Sale price €27,50 Regular price €31,41
You are saving: -€3,91
9,17 € / 100gr
Robis Super Hydrolysed Collagen, 300 g
Robis Super Hydrolysed Collagen, 300 g
Regular price €27,50 9,17 € / 100gr
Sale price €27,50 Regular price €31,41
You are saving: -€3,91
9,17 € / 100gr

 

 

What is Robis Super Hydrolysed Collagen, 300 g?

Robis Super Hydrolysed Collagen, 300 g is a powdered food supplement from Robis containing hydrolysed collagen and various nutrients associated with connective tissue.

Hydrolysed collagen

  • 300 g pack, chocolate flavour.
  • Contains glucosamine, MSM, magnesium and vitamin C.
  • Contains turmeric, harpagophytum, bamboo, chondroitin and hyaluronic acid.

How to use

Prepare the daily amount recommended by Robis by dissolving it in water or another drink. Stir until the mixture is smooth.

Who is it suitable for?

Adults who wish to add collagen peptides to their diet.

Precautions

Contains derivatives of shellfish and fish. Consult a healthcare professional if you are pregnant, breastfeeding, have kidney disease, suffer from allergies or are taking anticoagulants.

What is the price of Robis Super Hydrolysed Collagen, 300 g?

Check the price of Robis Super Hydrolysed Collagen, 300 g on Farmaciasdirect and check any current offers before completing your purchase.

Pharmaceutical
advice
Consult our pharmacist
Julia Mendoza Murillo
A pharmacist and nutritionist will help you follow healthy lifestyle habits and take care of your health.
Ask me