• Sakai Gargola Spray Plus Propolis , 30 ml
-17% Promo FD

Sakai Gargola Spray Plus Propolis , 30 ml

SKUSA8423245060127

Sakai 30 ml throat spray with propolis, erísimo and rosehip. The propolis spray is applied to the mouth and throat. Its format makes it easy to apply locally when you are looking for a throat spray.

Regular price €11,70 39,0 € / 100ml
Sale price €11,70 Regular price €14,17
You are saving: -€2,47
39,0 € / 100ml
Sakai Gargola Spray Plus Propolis , 30 ml
Sakai Gargola Spray Plus Propolis , 30 ml
Regular price €11,70 39,0 € / 100ml
Sale price €11,70 Regular price €14,17
You are saving: -€2,47
39,0 € / 100ml

 

 

What is Sakai Gargola Spray Plus Propolis, 30 ml?

Sakai throat spray, 30 ml, containing propolis, elderberry and rosehip.

What is it used for?

The propolis spray is applied to the mouth and throat. Its format makes it easy to apply precisely where needed when using a throat spray.

Benefits and features

  • Contains propolis and plant extracts.
  • Spray nozzle for direct application.
  • 30 ml bottle.

Composition

Per 12 sprays: 740 mg of propolis, 185 mg of erysimum and 14 mg of rosehip.

How to use it?

Spray twice into the mouth or throat every four hours, not exceeding 12 sprays a day.

Precautions

Not recommended during pregnancy, whilst breastfeeding or for children. Excessive consumption may have a laxative effect. Do not use if you are allergic to bee products.

What is the price of Sakai Gargola Spray Plus Propolis, 30 ml?

Check the price of Sakai Gargola Spray Plus Propolis, 30 ml on Farmaciasdirect and check any current offers before completing your purchase.

Pharmaceutical
advice
Consult our pharmacist
Silvia Del Río
A pharmacist specializing in dermocosmetics, skin microbiota, and hygiene will advise and help you with the most suitable treatment.
Ask me