• Sakai Sline Control Drenabe Plus , 500 ml
-12% Promo FD

Sakai Sline Control Drenabe Plus , 500 ml

SKUSA8423245030724

A detoxifying drink that helps eliminate excess fluids and detoxify the body.

Regular price €18,40 3,68 € / 100ml
Sale price €18,40 Regular price €20,81
You are saving: -€2,41
3,68 € / 100ml
Sakai Sline Control Drenabe Plus , 500 ml
Sakai Sline Control Drenabe Plus , 500 ml
Regular price €18,40 3,68 € / 100ml
Sale price €18,40 Regular price €20,81
You are saving: -€2,41
3,68 € / 100ml

 

 

What is Sakai Sline Control Drenabe Plus, 500 ml?

A drainage drink that promotes the elimination of fluids and the detoxification of the body.

It is a dietary supplement designed to support weight management. Before taking it, you should consider both your nutritional goals and the full list of ingredients, particularly if you are already taking other supplements or undergoing medical treatment.

Key features and ingredients

Its purpose relates to weight management, without replacing meals or other measures recommended for this aim. The packaging clearly shows the quantity contained and makes it easy to follow the manufacturer’s recommended dosage without having to estimate.

  • Pack size: 500 ml.

How to take Sakai Sline Control Drenabe Plus, 500 ml

Measure out the recommended amount using the measuring cup or doser provided in the pack. Shake well before use where applicable and store the product according to the manufacturer’s instructions once opened.

Recommendations and precautions

Food supplements are not a substitute for a varied and balanced diet or a healthy lifestyle. Do not exceed the recommended daily dose and keep the product out of the reach of children. Consult a healthcare professional during pregnancy or whilst breastfeeding, if you are taking medication, or if you have a diagnosed medical condition.

Pharmaceutical
advice
Consult our pharmacist
Julia Mendoza Murillo
A pharmacist and nutritionist will help you follow healthy lifestyle habits and take care of your health.
Ask me