• Salus Neurobalance , 250 ml
-22% Promo FD

Salus Neurobalance , 250 ml

SKUSA4004148339103

Salus Neurobalance, 250 ml, is a liquid food supplement containing ashwagandha, plant extracts and vitamins C and B12. The bottle contains 250 ml and is free from gluten, lactose, alcohol and preservatives. It is marketed as containing ashwagandha, nervous system support and passionflower.

Regular price €18,60 7,44 € / 100ml
Sale price €18,60 Regular price €23,77
You are saving: -€5,17
7,44 € / 100ml
Salus Neurobalance , 250 ml
Salus Neurobalance , 250 ml
Regular price €18,60 7,44 € / 100ml
Sale price €18,60 Regular price €23,77
You are saving: -€5,17
7,44 € / 100ml

 

 

Ashwagandha: what is Salus Neurobalance, 250 ml?

Salus Neurobalance, 250 ml is a liquid food supplement containing ashwagandha, plant extracts and vitamins C and B12. The bottle contains 250 ml and is free from gluten, lactose, alcohol and preservatives. It is enriched with nervous system support and passionflower.

Benefits and uses

Vitamins C and B12 contribute to the normal functioning of the nervous system.

Composition and characteristics

Aqueous extract of lemon balm, lavender, mint, passion flower and rosemary; concentrated juices, ashwagandha, vitamin C and vitamin B12.

How to use Salus Neurobalance, 250 ml?

Shake well and take 10 ml twice a day. Store in the fridge after opening and use within four weeks.

Precautions

Not recommended during pregnancy or whilst breastfeeding. Do not exceed the recommended dose.

What is the price of Salus Neurobalance, 250 ml?

Check the price of Salus Neurobalance, 250 ml on Farmaciasdirect and check any current promotions before completing your purchase.

Pharmaceutical
advice
Consult our pharmacist
Julia Mendoza Murillo
A pharmacist and nutritionist will help you follow healthy lifestyle habits and take care of your health.
Ask me