• Staysound 5Kg Greda
-5%
Trm

Staysound 5 kg Greda

SKUTR5391504340460

Staysound 5 kg Greda is a veterinary product available in 5 kg packs.

Regular price €39,15 7,83 € / 1kg
Sale price €39,15 Regular price €41,21
You are saving: -€2,06
7,83 € / 1kg
Staysound 5Kg Greda
Staysound 5 kg Greda
Regular price €39,15 7,83 € / 1kg
Sale price €39,15 Regular price €41,21
You are saving: -€2,06
7,83 € / 1kg
Pharmaceutical Recommendation
 
 
 
2 item(s)
€0,00

 

 

What is Staysound 5kg Clay?

Staysound 5kg Greda is a veterinary product available in 5kg packs.

What is it used for?

Its purpose is to support the animal’s care in accordance with the manufacturer’s instructions.

Verified characteristics

  • Pack size: 5 kg

Who is it intended for?

Dogs, cats or other animals of the species indicated on the packaging, under veterinary supervision where there is a clinical need.

Precautions

Product intended for animals. Store the packaging as directed and consult your vet if there are any specific dietary or clinical requirements.

What is the price of Staysound 5kg Clay?

Check the price of Staysound 5kg Clay at Farmaciasdirect and see what promotions are currently available before completing your purchase.

Pharmaceutical
advice
Ask our pharmacist
Israel Herrero
A pharmacist specialising in veterinary pharmacy, who will help you look after your pet’s health with advice on nutrition and care. Registration No.: 5088
Ask me
Supplier: TRM - Thoroughbred Remedies Manufacturing Ltd Supplier's address: The Paddocks, Mallow Road, Co. KildareMobile phone: +353 45 433 203