• Stride Plus Ha Dogs 500Ml
-5%
Trm

Stride Plus for Dogs 500 ml

SKUTR5391504340743

Stride Plus Ha Dogs 500ml is a veterinary product in a 500ml bottle. It contains hyaluronic acid. Stride has been designed to complement your pet’s care in accordance with the manufacturer’s instructions.

Regular price €74,25 14,85 € / 100ml
Sale price €74,25 Regular price €78,16
You are saving: -€3,91
14,85 € / 100ml
Stride Plus Ha Dogs 500Ml
Stride Plus for Dogs 500 ml
Regular price €74,25 14,85 € / 100ml
Sale price €74,25 Regular price €78,16
You are saving: -€3,91
14,85 € / 100ml
Pharmaceutical Recommendation
 
 
 
3 item(s)
€0,00

 

 

What is Stride Plus HA Dogs 500ml?

Stride Plus HA Dogs 500ml is a veterinary product in a 500ml bottle. It falls within the Stride HA category.

What is it used for?

Its purpose is to complement the animal’s care in accordance with the manufacturer’s instructions.

Verified characteristics

  • Pack size: 500 ml
  • Identified ingredients: hyaluronic acid

Who is it intended for?

Dogs, cats or other animals of the species indicated on the packaging, under veterinary supervision where there is a clinical need.

Precautions

Product intended for animals. Store the packaging as directed and consult your vet if there are any specific dietary or clinical requirements.

What is the price of Stride Plus Ha Dogs 500ml?

Check the price of Stride Plus Ha Dogs 500ml on Farmaciasdirect and check the current offers before completing your purchase.

Pharmaceutical
advice
Ask our pharmacist
Israel Herrero
A pharmacist specialising in veterinary pharmacy, who will help you look after your pet’s health with advice on nutrition and care. Registration No.: 5088
Ask me
Supplier: TRM - Thoroughbred Remedies Manufacturing Ltd Supplier's address: The Paddocks, Mallow Road, Co. KildareMobile phone: +353 45 433 203