• Taxon Boldinar Drops , 250 ml
-3%

Taxon Boldinar Drops, 250 ml

SKUTA8437010670671

Taxon Boldinar Drops, 250 ml, is a food supplement in a 250 ml bottle. This food supplement is designed to provide plant extracts in the form of drops to be diluted.

Regular price €38,82 15,53 € / 100ml
Sale price €38,82 Regular price €39,97
You are saving: -€1,15
15,53 € / 100ml
Sold out
Taxon Boldinar Drops , 250 ml
Taxon Boldinar Drops, 250 ml
Regular price €38,82 15,53 € / 100ml
Sale price €38,82 Regular price €39,97
You are saving: -€1,15
15,53 € / 100ml

 

 

What is Taxon Boldinar Drops, 250 ml?

Taxon Boldinar Drops, 250 ml is a food supplement in a 250 ml bottle.

What is it used for?

Its purpose is to provide plant extracts in the form of drops to be diluted.

Verified characteristics

  • Pack size: 250 ml

How should Taxon Boldinar Drops, 250 ml be used?

Take 30 drops (1 ml) dissolved in 1.5 litres of water, sipped throughout the morning and afternoon.

Precautions

Food supplements are not a substitute for a varied diet. Keep this product out of the reach of children. Consult a healthcare professional if you are pregnant, breastfeeding, have a medical condition or are taking medication.

What is the price of Taxon Boldinar Drops, 250 ml?

Check the price of Taxon Boldinar Drops, 250 ml on Farmaciasdirect and check any current promotions before completing your purchase.

Pharmaceutical
advice
Consult our pharmacist
Julia Mendoza Murillo
A pharmacist and nutritionist will help you follow healthy lifestyle habits and take care of your health.
Ask me