• Tegor Drenactiv Syrup, 200 Ml
-27%

Tegor Drenactiv Syrup, 200 Ml

SKUTE8429007038779

A draining syrup containing plant extracts, papain and plants such as artichoke, burdock, desmodium and black radish. A 200 ml detox and purifying formula.

Regular price €15,50 7,75 € / 100ml
Sale price €15,50 Regular price €21,28
You are saving: -€5,78
7,75 € / 100ml
Tegor Drenactiv Syrup, 200 Ml
Tegor Drenactiv Syrup, 200 Ml
Regular price €15,50 7,75 € / 100ml
Sale price €15,50 Regular price €21,28
You are saving: -€5,78
7,75 € / 100ml

 

 

What is Tegor Drenactiv Syrup, 200 ml?

A drainage syrup containing plant extracts, papain and plants such as artichoke, burdock, desmodium and black radish. A 200 ml detox and cleansing formula.

What is it used for?

It complements dietary regimens with a combination of plants used in drainage products.

Features and benefits

  • Contains horse chestnut, sarsaparilla, burdock, desmodium, artichoke and black radish.
  • It also contains camomile, lemon balm, cat’s claw and papain.
  • 200 ml liquid format.

How to use it?

Shake well before use. Dilute the recommended amount in water and follow the instructions on the packaging.

Precautions

Do not exceed the recommended dose. Consult a healthcare professional before use if you are pregnant, breastfeeding, taking other medication or have a chronic condition.

What is the price of Tegor Drenactiv Syrup, 200 ml?

Check the price of Tegor Drenactiv Syrup, 200 ml on Farmaciasdirect and look out for any current offers before completing your purchase.

Pharmaceutical
advice
Consult our pharmacist
Julia Mendoza Murillo
A pharmacist and nutritionist will help you follow healthy lifestyle habits and take care of your health.
Ask me