• Tegor Magnesium , 180 gr
-5%

Tegor Magnesium , 180 gr

SKUTE8429007052874

Tegor Magnesium is a food supplement in tablet form containing 180 grams of magnesium. Magnesium is an essential mineral for the proper functioning of bones and joints. This product can help strengthen bones and improve joint health.

Regular price €13,90 7,72 € / 100gr
Sale price €13,90 Regular price €14,63
You are saving: -€0,73
7,72 € / 100gr
Tegor Magnesium , 180 gr
Tegor Magnesium , 180 gr
Regular price €13,90 7,72 € / 100gr
Sale price €13,90 Regular price €14,63
You are saving: -€0,73
7,72 € / 100gr

 

 
Tegor Magnesium is a food supplement in tablet form containing 180 grams of magnesium. Magnesium is an essential mineral for the proper functioning of muscles and bones. This product is used to help maintain joint and bone health, as well as to prevent and treat magnesium deficiencies in the body. It is important to follow the directions for use and consult a healthcare professional before starting this product.
Pharmaceutical
advice
Consult our pharmacist
Julia Mendoza Murillo
A pharmacist and nutritionist will help you follow healthy lifestyle habits and take care of your health.
Ask me