• Trepatdiet Propolaid Propolbaby Syrup, 180 Ml
-7% Promo FD

Trepatdiet Propolaid Propolbaby Syrup, 180 Ml

SKUTR8008843004089

Trepatdiet Propolaid Propolbaby Syrup, 180 ml, is a children’s syrup containing honey, acerola, echinacea, helichrysum and propolis. The bottle contains 180 ml and has a strawberry flavour. It is formulated as a children’s syrup.

Regular price €18,90 10,5 € / 100ml
Sale price €18,90 Regular price €20,42
You are saving: -€1,52
10,5 € / 100ml
Trepatdiet Propolaid Propolbaby Syrup, 180 Ml
Trepatdiet Propolaid Propolbaby Syrup, 180 Ml
Regular price €18,90 10,5 € / 100ml
Sale price €18,90 Regular price €20,42
You are saving: -€1,52
10,5 € / 100ml

 

 

Children’s syrup: what is Trepatdiet Propolaid Propolbaby Syrup, 180 ml?

Trepatdiet Propolaid Propolbaby Syrup, 180 ml is a children’s syrup containing honey, acerola, echinacea, helichrysum and propolis. The bottle contains 180 ml and has a strawberry flavour.

Benefits and uses

Acerola provides vitamin C in a liquid form suitable for children.

Composition and characteristics

Maltitol syrup, water, honey 5.56%, acerola 0.56%, echinacea 0.56%, helichrysum 0.56% and propolis extract 0.17%.

How to use Trepatdiet Propolaid Propolbaby Syrup, 180 ml?

For children under 8 years of age, give 2 or 3 teaspoons a day; for older children, follow the instructions on the packaging.

Precautions

Do not use in children without confirming the recommended age, or in cases of allergy to honey, propolis or plants of the Asteraceae family.

What is the price of Trepatdiet Propolaid Propolbaby Syrup, 180 ml?

Check the price of Trepatdiet Propolaid Propolbaby Syrup, 180 ml on Farmaciasdirect and check the current offers before completing your purchase.

Pharmaceutical
advice
Consult our pharmacist
Julia Mendoza Murillo
A pharmacist and nutritionist will help you follow healthy lifestyle habits and take care of your health.
Ask me