• Valley Ketones Liquid, 500 Ml
-11% Promo FD

Valley Ketones Liquid, 500 Ml

SKUVA8436018455808

A 500 ml liquid dietary supplement designed for low-carbohydrate diets. A convenient source of ketones.

Regular price €18,30 3,66 € / 100ml
Sale price €18,30 Regular price €20,46
You are saving: -€2,16
3,66 € / 100ml
Sold out
Valley Ketones Liquid, 500 Ml
Valley Ketones Liquid, 500 Ml
Regular price €18,30 3,66 € / 100ml
Sale price €18,30 Regular price €20,46
You are saving: -€2,16
3,66 € / 100ml

 

 

What is Valle Liquid Ketones, 500 ml?

A liquid food supplement from the Valle brand, supplied in a 500 ml bottle.

A 500 ml liquid food supplement designed for low-carbohydrate diets. A convenient form of ketones.

What is it used for?

It is marketed as a nutritional supplement for people following a low-carbohydrate diet.

Benefits and features

  • Liquid format.
  • 500 ml bottle.
  • Dosage can be adjusted according to the instructions on the packaging.

How should it be taken?

Follow the dosage and frequency indicated on the product label.

Who is it suitable for?

Adults who wish to incorporate this type of supplement into a controlled diet.

Precautions

Consult a healthcare professional if you have a metabolic condition, are taking medication, or are pregnant or breastfeeding.

What is the price of Valle Liquid Ketones, 500 ml?

Check the price of Valle Liquid Ketones, 500 ml on Farmaciasdirect and check any current promotions before completing your purchase.

Find Valle Liquid Ketones, 500 ml at Farmaciasdirect.

Pharmaceutical
advice
Consult our pharmacist
Julia Mendoza Murillo
A pharmacist and nutritionist will help you follow healthy lifestyle habits and take care of your health.
Ask me