• Vit.O.Best Isolate Zero Chocolate, 2 kg
  • Vit.O.Best Isolate Zero Chocolate, 2 kg
-17%

Vit.O.Best Isolate Zero Chocolate, 2 kg

SKUVI8436594151316

High-quality protein isolate, designed to build and maintain muscle mass.

Regular price €95,60 4,78 € / 100gr
Sale price €95,60 Regular price €115,13
You are saving: -€19,53
4,78 € / 100gr
Sold out
Vit.O.Best Isolate Zero Chocolate, 2 kg
Vit.O.Best Isolate Zero Chocolate, 2 kg
Regular price €95,60 4,78 € / 100gr
Sale price €95,60 Regular price €115,13
You are saving: -€19,53
4,78 € / 100gr

 

 

What is Vit.O.Best Isolate Zero Chocolate, 2 kg?

A high-quality protein isolate, designed to build and maintain muscle mass.

This is a supplement option centred on protein isolate. Before incorporating it into your regime, it is advisable to consider both your nutritional goals and the full composition, particularly if you are already taking other supplements or undergoing medical treatment.

Key features and ingredients

It is designed to provide protein isolate and is not intended to replace your diet or other measures recommended for this purpose. The packaging clearly states the quantity contained and makes it easy to follow the manufacturer’s recommended dosage without having to estimate.

  • Pack size: 2 kg.

How to take Vit.O.Best Isolate Zero Chocolate, 2 kg

Follow the dosage and instructions provided on the packaging. Do not exceed the recommended daily intake, and do not combine products with a similar purpose without first checking their composition.

Recommendations and precautions

Food supplements are not a substitute for a varied and balanced diet or a healthy lifestyle. Do not exceed the recommended daily intake and keep the product out of the reach of children. Consult a healthcare professional during pregnancy or whilst breastfeeding, if you are taking medication, or if you have a diagnosed medical condition.

Pharmaceutical
advice
Consult our pharmacist
Julia Mendoza Murillo
A pharmacist and nutritionist will help you follow healthy lifestyle habits and take care of your health.
Ask me