• Ynsadiet Hipericon, 50 g
-19%

Ynsadiet Hipericon, 50 g

SKUYN8412016991111

Ynsadiet Hipericon, 50 g, is a plant-based food product weighing 50 g.

Regular price €1,49 2,98 € / 100gr
Sale price €1,49 Regular price €1,85
You are saving: -€0,36
2,98 € / 100gr
Ynsadiet Hipericon, 50 g
Ynsadiet Hipericon, 50 g
Regular price €1,49 2,98 € / 100gr
Sale price €1,49 Regular price €1,85
You are saving: -€0,36
2,98 € / 100gr

 

 

What is Ynsadiet Hipericon, 50 g?

Ynsadiet Hipericon, 50 g is a plant-based food product in a 50 g pack.

What is it used for?

It is used to make an infusion with dried St John’s wort.

Verified characteristics

  • Packaging: 50 g

Who is it suitable for?

People who wish to make an infusion using dried St John’s wort; please check the ingredients and allergens before consumption.

Precautions

Keep the container tightly closed and check the ingredients if you have any allergies or dietary restrictions.

What is the price of Ynsadiet St. John’s Wort, 50 g?

Check the price of Ynsadiet Hipericon, 50 g on Farmaciasdirect and check any current offers before completing your purchase.

Pharmaceutical
advice
Consult our pharmacist
Silvia Del Río
A pharmacist specializing in dermocosmetics, skin microbiota, and hygiene will advise and help you with the most suitable treatment.
Ask me
Supplier: Laboratorios Ynsadiet S.L. Supplier's address: C/ de la Sierra de Guadarrama, 16, 28970 Humanes de MadridMobile phone: +34 916 040 375