• Ynsadiet Pennyroyal Mint, 40 g
-5%

Ynsadiet Pennyroyal Mint, 40 g

SKUYN8412016991388

Ynsadiet Poleo Menta, 40 g, is a plant-based product weighing 40 g, intended for the specific use stated on the label.

Regular price €1,77 4,43 € / 100gr
Sale price €1,77 Regular price €1,86
You are saving: -€0,09
4,43 € / 100gr
Ynsadiet Pennyroyal Mint, 40 g
Ynsadiet Pennyroyal Mint, 40 g
Regular price €1,77 4,43 € / 100gr
Sale price €1,77 Regular price €1,86
You are saving: -€0,09
4,43 € / 100gr

 

 

What is Ynsadiet Pennyroyal Mint, 40 g?

Ynsadiet Pennyroyal and Mint, 40 g is a plant-based product weighing 40 g.

What is it used for?

It is intended for use in food, cosmetics or environmental applications, as authorised by the manufacturer, as appropriate.

How should Ynsadiet Pennyroyal Mint, 40 g be used?

Refer to the packaging for details of preparation, quantity, dilution or authorised method of use.

Precautions

Do not use the product in any way other than that indicated. Keep out of reach of children and consult a healthcare professional before use in special circumstances.

What is the price of Ynsadiet Poleo Menta, 40 g?

Check the price of Ynsadiet Pennyroyal and Mint, 40 g on Farmaciasdirect and check any current offers before completing your purchase.

Pharmaceutical
advice
Consult our pharmacist
Silvia Del Río
A pharmacist specializing in dermocosmetics, skin microbiota, and hygiene will advise and help you with the most suitable treatment.
Ask me
Supplier: Laboratorios Ynsadiet S.L. Supplier's address: C/ de la Sierra de Guadarrama, 16, 28970 Humanes de MadridMobile phone: +34 916 040 375