• Ynsadiet Elderflower Flower, 30 gr
-5%

Ynsadiet Elderflower Flower, 30 gr

SKUYN8412016991784

Ynsadiet herbal product in a sachet for making herbal teas. The product reference is associated with various botanical names, so the exact contents should be checked on the label before use.

Regular price €3,39 11,3 € / 100gr
Sale price €3,39 Regular price €3,57
You are saving: -€0,18
11,3 € / 100gr
Ynsadiet Elderflower Flower, 30 gr
Ynsadiet Elderflower Flower, 30 gr
Regular price €3,39 11,3 € / 100gr
Sale price €3,39 Regular price €3,57
You are saving: -€0,18
11,3 € / 100gr

 

 

What is Ynsadiet Elderflower, 30 g?

Ynsadiet herbal product in a sachet for making herbal teas.

What is it used for?

This product is listed under various botanical names, so please check the exact contents on the label before use.

Benefits and characteristics

  • Sold in bulk.
  • Food-grade bag.
  • Prepare as an infusion.

How to use it?

Prepare only in accordance with the species, quantity and instructions printed on the packaging received.

Precautions

Do not consume until the plant species stated on the label has been confirmed. Seek advice if you are pregnant, breastfeeding, a child or taking medication.

What is the price of Ynsadiet Elderflower, 30 g?

Check the price of Ynsadiet Elderflower, 30 g on Farmaciasdirect and check any current promotions before completing your purchase.

Pharmaceutical
advice
Consult our pharmacist
Silvia Del Río
A pharmacist specializing in dermocosmetics, skin microbiota, and hygiene will advise and help you with the most suitable treatment.
Ask me
Supplier: Laboratorios Ynsadiet S.L. Supplier's address: C/ de la Sierra de Guadarrama, 16, 28970 Humanes de MadridMobile phone: +34 916 040 375