• Ynsadiet Premium Hydrolysed Collagen, 360 g
-18%

Ynsadiet Premium Hydrolysed Collagen, 360 g

SKUYN8412016371258

Ynsadiet Zentrum Premium Hydrolysed Collagen, 360 g, is a food supplement in a 360 g pack. It contains collagen. Ynsadiet collagen is designed to provide hydrolysed collagen in powder form. As with Ynsadiet Premium Zentrum Collagen, it should be used in accordance with the instructions on the packaging.

Regular price €16,90 4,69 € / 100gr
Sale price €16,90 Regular price €20,50
You are saving: -€3,60
4,69 € / 100gr
Ynsadiet Premium Hydrolysed Collagen, 360 g
Ynsadiet Premium Hydrolysed Collagen, 360 g
Regular price €16,90 4,69 € / 100gr
Sale price €16,90 Regular price €20,50
You are saving: -€3,60
4,69 € / 100gr

 

 

What is Ynsadiet Zentrum Premium Hydrolysed Collagen, 360 g?

Ynsadiet Zentrum Premium Hydrolysed Collagen, 360 g is a food supplement in a 360 g pack. It forms part of the Ynsadiet collagen range.

What is it used for?

As Ynsadiet Zentrum Premium Hydrolysed Collagen, its purpose is to provide hydrolysed collagen in powder form.

Verified characteristics

  • Pack size: 360 g
  • Identified ingredients: collagen

Precautions

Food supplements are not a substitute for a varied diet. Keep this product out of the reach of children. Consult a healthcare professional if you are pregnant, breastfeeding, have a medical condition or are taking medication.

What is the price of Ynsadiet Zentrum Premium Hydrolysed Collagen, 360 g?

Check the price of Ynsadiet Zentrum Premium Hydrolysed Collagen, 360 g, on Farmaciasdirect and check any current offers before completing your purchase.

Pharmaceutical
advice
Consult our pharmacist
Julia Mendoza Murillo
A pharmacist and nutritionist will help you follow healthy lifestyle habits and take care of your health.
Ask me
Supplier: Laboratorios Ynsadiet S.L. Supplier's address: C/ de la Sierra de Guadarrama, 16, 28970 Humanes de MadridMobile phone: +34 916 040 375