• Ysonut Vita D3 + , 15 ml
-19% Promo FD

Ysonut Vita D3 + , 15 ml

SKUYS8498778875494

A liquid food supplement containing vitamin D3, a nutrient that contributes to the normal maintenance of bones and the normal functioning of the immune system.

Regular price €16,40 109,33 € / 100ml
Sale price €16,40 Regular price €20,26
You are saving: -€3,86
109,33 € / 100ml
Ysonut Vita D3 + , 15 ml
Ysonut Vita D3 + , 15 ml
Regular price €16,40 109,33 € / 100ml
Sale price €16,40 Regular price €20,26
You are saving: -€3,86
109,33 € / 100ml

 

 

What is Ysonut Vita D3 +, 15 ml?

A liquid food supplement containing vitamin D3, a nutrient that contributes to the normal maintenance of bones and the normal functioning of the immune system.

Composition and characteristics

  • Key active ingredients listed on the label: vitamin D3, vitamin D.
  • Liquid food supplement containing vitamin D3, a nutrient that contributes to the normal maintenance of bones and the normal functioning of the immune system.
  • Pack size: 15 ml.

Directions for use

Take the daily dose indicated on the packaging, preferably with water and with a meal, as recommended by the manufacturer. Do not exceed the recommended daily dose.

Who is it for?

Adults who wish to supplement their diet with a formula designed for the purpose stated on the product.

Precautions and storage

Food supplements are not a substitute for a varied and balanced diet or a healthy lifestyle. Keep out of reach of children. Consult a healthcare professional if you are pregnant, breastfeeding, have a medical condition or are taking medication.

Pharmaceutical
advice
Consult our pharmacist
Silvia Del Río
A pharmacist specializing in dermocosmetics, skin microbiota, and hygiene will advise and help you with the most suitable treatment.
Ask me