Collection:

Chondroprotectors for dogs

  • Stangest Cronicare Oil, 30 Ml
    -18%

    Stangest Cronicare Oil, 30 Ml

    Regular price €23,80 79,33 € / 100ml
    Sale price €23,80 Regular price €29,00
    You are saving: -€5,20
    79,33 € / 100ml
  • Omnicondro Prorapid, 60 Tablets

    Regular price €56,82 0,95 € / 1ud
    Sale price €56,82 Regular price €56,82
    You are saving: -€0,00
    0,95 € / 1ud
  • Stangest Chondrocare 90 Tablets
    -6%

    Stangest Chondrocare 90 Tablets

    Regular price €57,40 0,64 € / 1ud
    Sale price €57,40 Regular price €61,00
    You are saving: -€3,60
    0,64 € / 1ud
  • Stangest Cronicare, 120 Tablets
    -15%

    Stangest Cronicare, 120 Tablets

    Regular price €50,99 351,66 € / 1kg
    Sale price €50,99 Regular price €60,13
    You are saving: -€9,14
    351,66 € / 1kg
  • Omnicondro 20 Chondroprotector Dogs, 60 Tablets

    Regular price €52,79 0,88 € / 1ud
    Sale price €52,79 Regular price €52,79
    You are saving: -€0,00
    0,88 € / 1ud
  • Stangest Cronicare Oil, 100 Ml
    -5%

    Stangest Cronicare Oil, 100 Ml

    Regular price €75,60 75,6 € / 100ml
    Sale price €75,60 Regular price €79,58
    You are saving: -€3,98
    75,6 € / 100ml
  • Omnicondro 20 mg, 300 Tablets

    Regular price €252,54 0,84 € / 1ud
    Sale price €252,54 Regular price €252,54
    You are saving: -€0,00
    0,84 € / 1ud
  • Stangest Cronicare, 60 Tablets
    -10%

    Stangest Cronicare, 60 Tablets

    Regular price €26,90 0,45 € / 1ud
    Sale price €26,90 Regular price €29,94
    You are saving: -€3,04
    0,45 € / 1ud
  • Condrovet Force Ha 120Cpd
    -5%

    Condrovet Force Ha 120Cpd

    Regular price €60,00 176,47 € / 1kg
    Sale price €60,00 Regular price €63,16
    You are saving: -€3,16
    176,47 € / 1kg
  • Omnicondro 10 Chondroprotector Dogs 60 tablets

    Regular price €41,75 0,7 € / 1ud
    Sale price €41,75 Regular price €41,75
    You are saving: -€0,00
    0,7 € / 1ud
  • Stangest Artivet Complex Large Breed 120 Tablets
    -6%

    Stangest Artivet Complex for Large Breeds, 120 tablets

    Regular price €69,50 69,5 € / 1ud
    Sale price €69,50 Regular price €73,78
    You are saving: -€4,28
    69,5 € / 1ud
  • Cosequin Advance Msm Ha 250Cpd
    -5%

    Cosequin Advance Msm Ha 250Cpd

    Regular price €125,20 192,02 € / 1kg
    Sale price €125,20 Regular price €131,79
    You are saving: -€6,59
    192,02 € / 1kg
  • Movoflex Chondroprotector Medium Dogs 15-35kg, 30 Tablets
    -6%

    Movoflex Chondroprotector Medium Dogs 15-35kg, 30 Tablets

    Regular price €32,30 0,09 € / 100gr
    Sale price €32,30 Regular price €34,41
    You are saving: -€2,11
    0,09 € / 100gr
  • Stangest Chondrocare 30 Tablets
    -5%

    Stangest Chondrocare 30 Tablets

    Regular price €32,30 1,08 € / 1ud
    Sale price €32,30 Regular price €34,14
    You are saving: -€1,84
    1,08 € / 1ud
  • Cosequin Advance Msm Ha 120Cpd
    -10%

    Cosequin Advance Msm Ha 120Cpd

    Regular price €67,05 201,96 € / 1kg
    Sale price €67,05 Regular price €74,54
    You are saving: -€7,49
    201,96 € / 1kg
  • Hyaloral Large Dogs 120 tablets
    -16%

    Hyaloral Large Dogs 120 tablets

    Regular price €66,99 0,56 € / 1ud
    Sale price €66,99 Regular price €79,58
    You are saving: -€12,59
    0,56 € / 1ud
  • Pharmadiet Hyaloral Large and Giant Breed Dogs, 360 Tablets
    -24%

    Pharmadiet Hyaloral Large and Giant Breed Dogs, 360 Tablets

    Regular price €179,99 69,09 € / 1kg
    Sale price €179,99 Regular price €235,78
    You are saving: -€55,79
    69,09 € / 1kg
  • Flexadin Advance Chondroprotector for Dogs, 60 Tablets
    -3%

    Flexadin Advance Chondroprotector for Dogs, 60 Tablets

    Regular price €70,50 354,27 € / 1kg
    Sale price €70,50 Regular price €72,84
    You are saving: -€2,34
    354,27 € / 1kg
  • Condrovet Force Ha Large Breeds 360Cpd
    -10%

    Condrovet Force Ha Large Breeds 360Cpd

    Regular price €197,64 126,53 € / 1kg
    Sale price €197,64 Regular price €219,58
    You are saving: -€21,94
    126,53 € / 1kg
  • Stangest Artivet Complex 300 Tablets
    -9%

    Stangest Artivet Complex 300 Tablets

    Regular price €88,10 0,29 € / 1ud
    Sale price €88,10 Regular price €96,51
    You are saving: -€8,41
    0,29 € / 1ud
  • Condrovet Force Ha 240Cpd
    -10%

    Condrovet Force Ha 240Cpd

    Regular price €94,55 165,3 € / 1kg
    Sale price €94,55 Regular price €105,00
    You are saving: -€10,45
    165,3 € / 1kg
  • Synoquin Large Breed 120Cpd
    -18%

    Synoquin Large Breed 120Cpd

    Regular price €78,00 212,53 € / 1kg
    Sale price €78,00 Regular price €94,74
    You are saving: -€16,74
    212,53 € / 1kg
  • Condrovet Force Ha Large Breeds 80Cpd
    -11%

    Condrovet Force Ha Large Breeds 80Cpd

    Regular price €49,35 214,57 € / 1kg
    Sale price €49,35 Regular price €55,49
    You are saving: -€6,14
    214,57 € / 1kg
  • Synoquin Small Breed 90Cpd
    -5%

    Synoquin Small Breed 90Cpd

    Regular price €47,40 338,57 € / 1kg
    Sale price €47,40 Regular price €49,89
    You are saving: -€2,49
    338,57 € / 1kg
  • Chondrovet Force Ha 500Cpd
    -10%

    Chondrovet Force Ha 500Cpd

    Regular price €200,15 107,15 € / 1kg
    Sale price €200,15 Regular price €222,41
    You are saving: -€22,26
    107,15 € / 1kg
  • Synoquin Medium Breed 120 capsules
    -21%

    Synoquin Medium Breed 120 capsules

    Regular price €65,60 0,55 € / 1ud
    Sale price €65,60 Regular price €82,94
    You are saving: -€17,34
    0,55 € / 1ud
  • Pharmadiet Hyaloral Small Medium Dog 270 tablets
    -15%

    Pharmadiet Hyaloral Small Medium Dog 270 tablets

    Regular price €89,99
    Sale price €89,99 Regular price €106,31
    You are saving: -€16,32
  • Synoquin Medium Breeds 120Cpd
    -20%

    Synoquin Medium Breeds 120Cpd

    Regular price €64,90 210,03 € / 1kg
    Sale price €64,90 Regular price €81,03
    You are saving: -€16,13
    210,03 € / 1kg
  • Pharmadiet Hyaloral Small Medium Dog 90 tablets
    -19%

    Pharmadiet Hyaloral Small Medium Dog 90 tablets

    Regular price €32,99 0,37 € / 1ud
    Sale price €32,99 Regular price €40,84
    You are saving: -€7,85
    0,37 € / 1ud
  • Synoquin Growth 60Cpd
    -20%

    Synoquin Growth 60Cpd

    Regular price €23,10 339,71 € / 1kg
    Sale price €23,10 Regular price €28,84
    You are saving: -€5,74
    339,71 € / 1kg

The products in our dog chondroprotectors category are designed to help you achieve your health and grooming goals, with safe formulas and visible results.

What are chondroprotectors for dogs products for?

They are targeted to meet specific needs with effective, quality solutions. Whether it's to improve your well-being, care for your skin or prevent discomfort, you'll find the most suitable and reliable products here.

Key benefits

Using chondroprotective products for dogs gives you access to specific formulations, carefully selected ingredients and recognised brands in the pharmaceutical industry.

Buy online with confidence

At Farmaciasdirect you can buy your favourite products quickly, securely and with total guarantee. We strive to always offer the best service and personalised attention.

Explore our selection of chondroprotectors for dogs.

Place your order today and benefit from the advantages of buying chondroprotectors for dogs with the backing of a trusted online pharmacy.