Collection:

Hot and cold

  • Chloroethyl Chemirose, 100 gr
    -13%

    Chloroethyl Chemirose, 100 gr

    Regular price €10,10 10,1 € / 100gr
    Sale price €10,10 Regular price €11,58
    You are saving: -€1,48
    10,1 € / 100gr
  • Thermacare Lumbar Hip 4 units
    -36%

    Thermacare Lumbar Hip 4 units

    Regular price €13,00 3,25 € / 1ud
    Sale price €13,00 Regular price €20,36
    You are saving: -€7,36
    3,25 € / 1ud
  • Arnidol Glacial Spray 150 ml
    -10%

    Arnidol Glacial Spray 150 ml

    Regular price €6,60 4,4 € / 100ml
    Sale price €6,60 Regular price €7,37
    You are saving: -€0,77
    4,4 € / 100ml
  • Hemp Gel - Natural & Vegan Hemp Gel Relief & Massage , 330 ml
    -15% Promo FD

    Hemp Gel - Natural & Vegan Hemp Gel Relief & Massage , 330 ml

    Regular price €15,73 4,77 € / 100ml
    Sale price €15,73 Regular price €18,50
    You are saving: -€2,77
    4,77 € / 100ml
  • Physiorelax Polar, 250 ml.
    -14%

    Physiorelax Polar, 250 ml.

    Regular price €28,60 11,44 € / 100ml
    Sale price €28,60 Regular price €33,16
    You are saving: -€4,56
    11,44 € / 100ml
  • Traumeel Muscle Injury Spray , 150 ml
    -44%

    Traumeel Muscle Injury Spray , 150 ml

    Regular price €5,30 3,53 € / 100ml
    Sale price €5,30 Regular price €9,50
    You are saving: -€4,20
    3,53 € / 100ml
  • Acofar Lumbar comfort heating pad
    -31%

    Acofar Lumbar comfort heating pad

    Regular price €25,80 25,8 € / 1ud
    Sale price €25,80 Regular price €37,28
    You are saving: -€11,48
    25,8 € / 1ud
  • URGO Rechargeable Electrotherapy Patch
    -12%

    URGO Rechargeable Electrotherapy Patch

    Sold out
    Let me know
  • Thermacare Neck, Shoulder & Wrist Heat Patch, 6 pcs.
    -31%

    Thermacare Neck, Shoulder & Wrist Heat Patch, 6 pcs.

    Regular price €13,80 2,3 € / 1ud
    Sale price €13,80 Regular price €19,92
    You are saving: -€6,12
    2,3 € / 1ud
  • ACOFAR Hot/Cold Bag
    -33%

    ACOFAR Hot/Cold Bag

    Regular price €6,30 6,3 € / 1ud
    Sale price €6,30 Regular price €9,47
    You are saving: -€3,17
    6,3 € / 1ud
  • Farline Pacl Atopic Skin Body Lotion + Atopic Skin Bath Gel
    -25%

    Farline Pacl Atopic Skin Body Lotion + Atopic Skin Bath Gel

    Regular price €13,80 13,8 € / 1ud
    Sale price €13,80 Regular price €18,42
    You are saving: -€4,62
    13,8 € / 1ud
  • Corysan Sea Sand Heating Pad
    -14%

    Corysan Sea Sand Heating Pad

    Regular price €40,00 40,0 € / 1ud
    Sale price €40,00 Regular price €46,33
    You are saving: -€6,33
    40,0 € / 1ud
  • Acofar Heating Pad 33 x 40.5 cm
    -30%

    Acofar Heating Pad 33 x 40.5 cm

    Regular price €19,50 19,5 € / 1ud
    Sale price €19,50 Regular price €27,93
    You are saving: -€8,43
    19,5 € / 1ud
  • Farline Instant Cold Pack, 4 pcs.
    -24%

    Farline Instant Cold Pack, 4 pcs.

    Regular price €6,70 1,68 € / 1ud
    Sale price €6,70 Regular price €8,87
    You are saving: -€2,17
    1,68 € / 1ud
  • 3M Nexcare Cold Spray, 150 ml
    -15%

    3M Nexcare Cold Spray, 150 ml

    Regular price €4,50 3,0 € / 100ml
    Sale price €4,50 Regular price €5,30
    You are saving: -€0,80
    3,0 € / 100ml
  • 3M Nexcare ColdHot Therapy Comfort Pack Cold/Heat Bag 10x265cm, 1 pc.
    -19%

    3M Nexcare ColdHot Therapy Comfort Pack Cold/Heat Bag 10x265cm, 1 pc.

    Regular price €10,80 10,8 € / 1ud
    Sale price €10,80 Regular price €13,31
    You are saving: -€2,51
    10,8 € / 1ud
  • Mobiclinic Cervical Heating Pad 62 X 60 Cm
    -15%

    Mobiclinic Cervical Heating Pad 62 X 60 Cm

    Regular price €28,70 28,7 € / 1ud
    Sale price €28,70 Regular price €33,95
    You are saving: -€5,25
    28,7 € / 1ud
  • Dermaplast Active Reusable Hot Cool Bag
    -5% Promo FD

    Dermaplast Active Reusable Hot Cool Bag

    Regular price €12,00
    Sale price €12,00 Regular price €12,63
    You are saving: -€0,63
  • Máyla Pharma Bonflex Pro Cream 250 ml
    -52%

    Máyla Pharma Bonflex Pro Cream 250 ml

    Regular price €17,70 7,08 € / 100ml
    Sale price €17,70 Regular price €37,11
    You are saving: -€19,41
    7,08 € / 100ml
  • Mobiclinic Heating Pad 40 X 30 Cm
    -5%

    Mobiclinic Heating Pad 40 X 30 Cm

    Regular price €27,15 27,15 € / 1ud
    Sale price €27,15 Regular price €28,58
    You are saving: -€1,43
    27,15 € / 1ud
  • Corysan Electric Blanket 180 x 130 cm
    -9% Promo FD

    Corysan Electric Blanket 180 x 130 cm

    Regular price €59,87 59,87 € / 1ud
    Sale price €59,87 Regular price €66,02
    You are saving: -€6,15
    59,87 € / 1ud
  • Physiorelax Polar Spray, 150 ml.
    -46%

    Physiorelax Polar Spray, 150 ml.

    Regular price €10,50 7,0 € / 100ml
    Sale price €10,50 Regular price €19,60
    You are saving: -€9,10
    7,0 € / 100ml
  • Dermaplast Active Cool Gel 1 unit
    -10% Promo FD

    Dermaplast Active Cool Gel 1 unit

    Regular price €11,60 11,6 € / 1ud
    Sale price €11,60 Regular price €12,93
    You are saving: -€1,33
    11,6 € / 1ud
  • Pic Instant Ice Monouso Fast Ice 2 Units
    -30%

    Pic Instant Ice Monouso Fast Ice 2 Units

    Regular price €4,60 2,3 € / 1ud
    Sale price €4,60 Regular price €6,60
    You are saving: -€2,00
    2,3 € / 1ud
  • Pic Cold Spray Ice Spray 150 Ml
    -18%

    Pic Cold Spray Ice Spray 150 Ml

    Regular price €4,80 3,2 € / 100ml
    Sale price €4,80 Regular price €5,83
    You are saving: -€1,03
    3,2 € / 100ml
  • Activecann Organic Hemp Relief & Massage , 50 ml
    -20% Promo FD

    Activecann Organic Hemp Relief & Massage , 50 ml

    Regular price €13,50 27,0 € / 100ml
    Sale price €13,50 Regular price €16,90
    You are saving: -€3,40
    27,0 € / 100ml
  • Aposan Heating Pad
    -15%

    Aposan Heating Pad

    Regular price €30,20 30,2 € / 1ud
    Sale price €30,20 Regular price €35,56
    You are saving: -€5,36
    30,2 € / 1ud
  • Pharma & Go Bazalin Massage Cream 1Kg.
    -35%

    Pharma & Go Bazalin Massage Cream 1Kg.

    Regular price €26,90 2,69 € / 100gr
    Sale price €26,90 Regular price €41,12
    You are saving: -€14,22
    2,69 € / 100gr
  • 3M Nexcare ColdShot Cold Pack 15 x 18 cm 2 pieces
    -20%

    3M Nexcare ColdShot Cold Pack 15 x 18 cm 2 pieces

    Regular price €5,10 2,55 € / 1ud
    Sale price €5,10 Regular price €6,40
    You are saving: -€1,30
    2,55 € / 1ud
  • Prisma Natural Spray Apitox, 100 ml
    -6%

    Prisma Natural Spray Apitox, 100 ml

    Regular price €14,40 14,4 € / 100ml
    Sale price €14,40 Regular price €15,26
    You are saving: -€0,86
    14,4 € / 100ml

In our online pharmacy you will find fr bags designed to take care of your wellbeing with effective formulas adapted to your needs. Buy with confidence and quality.

What are fr bags products for?

These products are designed to offer effective solutions for different care, prevention or treatment needs. From fr bags pharmacy to buy fr bags, their usefulness is based on visible and fast results.

Types of products included

In this section you will find variety: fr bags for daily use, intensive formulas, specialist recommended products, natural or clinically tested options, all available to buy online.

Key benefits

Buying fr bags from our online pharmacy guarantees the best fr bags, recommended fr bags and the convenience of having them delivered to your home. Many of these products offer fr bags at the best price, are fr bags safe and are formulated for every skin type, age or need.

Where to buy fr bags?

In Farmaciasdirect you can buy fr bags with total guarantee. Check fr bags reviews, compare formats and find the ideal product with fast and secure delivery from an authorized pharmacy.

Explore and choose your ideal fr bags

Place your order today and take advantage of the benefits of buying fr bags with professional advice and the best price online.