Collection:

First Aid Kit

  •  
  • Otostick Aesthetic Ear Concealer for Normal Skin
    -31%

    Otostick Aesthetic Ear Concealer for Normal Skin

    Regular price €16,40 2,05 € / 1ud
    Sale price €16,40 Regular price €23,87
    You are saving: -€7,47
    2,05 € / 1ud
  •  
  • Marimer Agua De Mar Baby Isotonic Nasal Spray, 100Ml
    -24%

    Marimer Agua De Mar Baby Isotonic Nasal Spray, 100Ml

    Regular price €6,00 6,0 € / 100ml
    Sale price €6,00 Regular price €7,89
    You are saving: -€1,89
    6,0 € / 100ml
  • Paula Berg Ffp3 White Mask with Ce Certificate, 1 pc.
    -60%

    Paula Berg Ffp3 White Mask with Ce Certificate, 1 pc.

    Regular price €0,40 0,4 € / 1ud
    Sale price €0,40 Regular price €1,00
    You are saving: -€0,60
    0,4 € / 1ud
  • Stratamed Wound Protection Film 10 grams
    -22% Promo FD

    Stratamed Wound Protection Film 10 grams

    Regular price €36,00 360,0 € / 100gr
    Sale price €36,00 Regular price €45,89
    You are saving: -€9,89
    360,0 € / 100gr
  •  
  • Compeed Extreme Blisters, 10 units
    -30%

    Compeed Extreme Blisters, 10 units

    Regular price €14,20 1,42 € / 1ud
    Sale price €14,20 Regular price €20,28
    You are saving: -€6,08
    1,42 € / 1ud
  •  
  • Tena Ladyultra Mini, 28 Units
    -30%

    Tena Ladyultra Mini, 28 Units

    Regular price €3,50 0,13 € / 1ud
    Sale price €3,50 Regular price €5,00
    You are saving: -€1,50
    0,13 € / 1ud
  •  
  • Dryotix Spray 30 ml
    -13%

    Dryotix Spray 30 ml

    Regular price €10,30 34,33 € / 100ml
    Sale price €10,30 Regular price €11,90
    You are saving: -€1,60
    34,33 € / 100ml
  • Interapothek Physiological Serum, 30 single doses
    -35%

    Interapothek Physiological Serum, 30 single doses

    Regular price €3,00 0,1 € / 1ud
    Sale price €3,00 Regular price €4,62
    You are saving: -€1,62
    0,1 € / 1ud
  • Excilor Nail Enamel Mycosis Treatment, 3.3 ml
    -24% Promo FD

    Excilor Nail Enamel Mycosis Treatment, 3.3 ml

    Regular price €21,50 651,52 € / 100ml
    Sale price €21,50 Regular price €28,32
    You are saving: -€6,82
    651,52 € / 100ml
  •  
  • Cinfa Goibi Insect Repellent 100 ml
    -10%

    Cinfa Goibi Insect Repellent 100 ml

    Regular price €11,50 11,5 € / 100ml
    Sale price €11,50 Regular price €12,76
    You are saving: -€1,26
    11,5 € / 100ml
  •  
  • Quies Rubber Ear Plugs 6 units
    -31%

    Quies Rubber Ear Plugs 6 units

    Regular price €3,30 0,55 € / 1ud
    Sale price €3,30 Regular price €4,75
    You are saving: -€1,45
    0,55 € / 1ud
  •  
  • Neilmed Sinus Rinse 60Sticks
    -47%

    Neilmed Sinus Rinse 60Sticks

    Regular price €19,00 0,32 € / 1ud
    Sale price €19,00 Regular price €35,64
    You are saving: -€16,64
    0,32 € / 1ud
  •  
  • Aerochamber Children's Inhalation Chamber
    -22%

    Aerochamber Children's Inhalation Chamber

    Regular price €33,90 33,9 € / 1ud
    Sale price €33,90 Regular price €43,41
    You are saving: -€9,51
    33,9 € / 1ud
  • Interapothek Silicone Ear Plugs, 6 units
    -36%

    Interapothek Silicone Earplugs, 6 pieces

    Regular price €2,50 0,42 € / 1ud
    Sale price €2,50 Regular price €3,92
    You are saving: -€1,42
    0,42 € / 1ud
  • Ototap Silicone Ear Plugs 6 units
    -34%

    Ototap Silicone Ear Plugs 6 units

    Regular price €3,80 0,63 € / 1ud
    Sale price €3,80 Regular price €5,73
    You are saving: -€1,93
    0,63 € / 1ud
  • Aposán Scar Reducer Dressing, 5 units of 30 cm
    -32%

    Aposán Scar Reducer Dressing, 5 units of 30 cm

    Regular price €22,20 4,44 € / 1ud
    Sale price €22,20 Regular price €32,83
    You are saving: -€10,63
    4,44 € / 1ud
  • FORTUNE Foley probe 2 way 5 ml balloon size ch14
    -28% Promo FD

    FORTUNE Foley probe 2 way 5 ml balloon size ch14

    Regular price €7,90 158,0 € / 100ml
    Sale price €7,90 Regular price €10,96
    You are saving: -€3,06
    158,0 € / 100ml
  • Chicco Portable Ultrasound Repeller
    -28%

    Chicco Portable Ultrasound Repeller

    Regular price €11,30 11,3 € / 1ud
    Sale price €11,30 Regular price €15,79
    You are saving: -€4,49
    11,3 € / 1ud
  •  
  • Tena Discreet Extra, 20 Units
    -10%

    Tena Discreet Extra, 20 Units

    Regular price €7,40 0,37 € / 1ud
    Sale price €7,40 Regular price €8,22
    You are saving: -€0,82
    0,37 € / 1ud
  •  
  • Hansaplast Scar Reducer Xl 21 units
    -26%

    Hansaplast Scar Reducer Xl 21 units

    Regular price €40,80 1,94 € / 1ud
    Sale price €40,80 Regular price €54,77
    You are saving: -€13,97
    1,94 € / 1ud
  • Acofar Syringe with Needle 30 x 0.7 mm 5 ml
    -42%

    Acofar Syringe with Needle 30 x 0.7 mm 5 ml

    Regular price €0,40 8,0 € / 100ml
    Sale price €0,40 Regular price €0,69
    You are saving: -€0,29
    8,0 € / 100ml
  • Bd Microlance Ultrafine Needle 0.5 x 16 mm 100 units
    -34% Promo FD

    Bd Microlance Ultrafine Needle 0.5 x 16 mm 100 units

    Regular price €6,00 0,06 € / 1ud
    Sale price €6,00 Regular price €9,05
    You are saving: -€3,05
    0,06 € / 1ud
  • Traumeel Muscle Injury Spray , 150 ml
    -44%

    Traumeel Muscle Injury Spray , 150 ml

    Regular price €5,30 3,53 € / 100ml
    Sale price €5,30 Regular price €9,50
    You are saving: -€4,20
    3,53 € / 100ml
  • Svr Duplo Cicavit Dm + Scars , 2 X 15 Ml
    -17%

    Svr Duplo Cicavit Dm + Scars , 2 X 15 Ml

    Regular price €34,70 115,67 € / 100ml
    Sale price €34,70 Regular price €41,80
    You are saving: -€7,10
    115,67 € / 100ml
  • Orravan Chlorhexidine 2% Aqueous Solution 250 ml
    -18%

    Orravan Chlorhexidine 2% Aqueous Solution 250 ml

    Regular price €3,80 1,52 € / 100ml
    Sale price €3,80 Regular price €4,64
    You are saving: -€0,84
    1,52 € / 100ml
  • Relec Fuerte Sensitive Family Mosquito Repellent Spray, 75 ml
    -18%

    Relec Fuerte Sensitive Family Mosquito Repellent Spray, 75 ml

    Regular price €8,60 8,6 € / 100ml
    Sale price €8,60 Regular price €10,45
    You are saving: -€1,85
    8,6 € / 100ml
  • Tena Bibs Size L, 150 pieces
    -23%

    Tena Bibs Size L, 150 pieces

    Regular price €18,70 0,12 € / 1ud
    Sale price €18,70 Regular price €24,20
    You are saving: -€5,50
    0,12 € / 1ud
  • Kern Pharma Alcohol 70º 250 ml
    -33%

    Kern Pharma Alcohol 70º 250 ml

    Regular price €1,20 0,48 € / 100ml
    Sale price €1,20 Regular price €1,79
    You are saving: -€0,59
    0,48 € / 100ml
  • Accu-Chek Softclix Ii Lancets 25 Und
    -30%

    Accu-Chek Softclix Ii Lancets 25 Und

    Regular price €5,30 5,3 € / 1ud
    Sale price €5,30 Regular price €7,55
    You are saving: -€2,25
    5,3 € / 1ud
  • Lensabel Urea 30 Foot Cream 50 ml
    -13%

    Lensabel Urea 30 Foot Cream 50 ml

    Regular price €8,00 16,0 € / 100ml
    Sale price €8,00 Regular price €9,16
    You are saving: -€1,16
    16,0 € / 100ml