Collection:

First Aid Kit

  •  
  • Breathe Right Nasal Strips Small-Medium 10 pieces
    -15%

    Breathe Right Nasal Strips Small-Medium 10 pieces

    Regular price €8,00 0,8 € / 1ud
    Sale price €8,00 Regular price €9,37
    You are saving: -€1,37
    0,8 € / 1ud
  •  
  • 5 ml G21 syringe with needle (0.8 x 40 mm), 1 unit
    -60%

    5 ml G21 syringe with needle (0.8 x 40 mm), 1 unit

    Regular price €0,50 10,0 € / 100ml
    Sale price €0,50 Regular price €1,25
    You are saving: -€0,75
    10,0 € / 100ml
  • Compeed Blisters Pack Mix, 10 units
    -16%

    Compeed Blisters Pack Mix, 10 units

    Regular price €13,80 1,38 € / 1ud
    Sale price €13,80 Regular price €16,50
    You are saving: -€2,70
    1,38 € / 1ud
  • Tulgrasum Sterile Dressing 10 x 10 cm 10 dressings
    -38%

    Tulgrasum Sterile Dressing 10 x 10 cm 10 dressings

    Regular price €14,70 14,7 € / 1ud
    Sale price €14,70 Regular price €23,89
    You are saving: -€9,19
    14,7 € / 1ud
  •  
  • Thermacare Neck, Shoulder & Wrist Heat Patch, 6 pcs.
    -31%

    Thermacare Neck, Shoulder & Wrist Heat Patch, 6 pcs.

    Regular price €13,80 2,3 € / 1ud
    Sale price €13,80 Regular price €19,92
    You are saving: -€6,12
    2,3 € / 1ud
  •  
  • Snoreeze Nasal Spray 10 ml
    -11%

    Snoreeze Nasal Spray 10 ml

    Regular price €15,50 155,0 € / 100ml
    Sale price €15,50 Regular price €17,37
    You are saving: -€1,87
    155,0 € / 100ml
  •  
  • Prochamber Inhalation Chamber
    -19%

    Prochamber Inhalation Chamber

    Regular price €6,90 6,9 € / 1ud
    Sale price €6,90 Regular price €8,51
    You are saving: -€1,61
    6,9 € / 1ud
  • Quinton Daily Nasal Hygiene Isotonic Spray 100Ml
    -10%

    Quinton Daily Nasal Hygiene Isotonic Spray 100Ml

    Regular price €11,50 11,5 € / 100ml
    Sale price €11,50 Regular price €12,73
    You are saving: -€1,23
    11,5 € / 100ml
  • Nasdil Fusion
    -10% Promo FD

    Nasdil Fusion

    Regular price €13,20 13,2 € / 1ud
    Sale price €13,20 Regular price €14,72
    You are saving: -€1,52
    13,2 € / 1ud
  •  
  • Compeed Blisters Medium, 10 units
    -8%

    Compeed Blisters Medium, 10 units

    Regular price €12,90 1,29 € / 1ud
    Sale price €12,90 Regular price €14,09
    You are saving: -€1,19
    1,29 € / 1ud
  •  
  • LINDOR Diaper Fit pants large night 60 pieces
    -30% Promo FD

    LINDOR Diaper Fit pants large night 60 pieces

    Regular price €35,90 0,6 € / 1ud
    Sale price €35,90 Regular price €51,29
    You are saving: -€15,39
    0,6 € / 1ud
  •  
  • Halley Picbalsam Chlorine Remover 40 ml
    -10%

    Halley Picbalsam Chlorine Remover 40 ml

    Regular price €6,60 16,5 € / 100ml
    Sale price €6,60 Regular price €7,30
    You are saving: -€0,70
    16,5 € / 100ml
  •  
  • Relec Triplo Anti Mosquito Bracelet Adult Black
    -23% Promo FD

    Relec Triplo Anti Mosquito Bracelet Adult Black

    Regular price €27,60 9,2 € / 1ud
    Sale price €27,60 Regular price €35,85
    You are saving: -€8,25
    9,2 € / 1ud
  • MoliCare Pants for Women 7d M 8pc
    -26%

    MoliCare Pants for Women 7d M 8pc

    Regular price €8,00 1,0 € / 1ud
    Sale price €8,00 Regular price €10,76
    You are saving: -€2,76
    1,0 € / 1ud
  • Marimer Agua De Mar Baby Hypertonic Nasal Spray, 100Ml
    -12%

    Marimer Agua De Mar Baby Hypertonic Nasal Spray, 100Ml

    Regular price €5,40 5,4 € / 100ml
    Sale price €5,40 Regular price €6,11
    You are saving: -€0,71
    5,4 € / 100ml
  • Pranarom Aromapic Soothing Gel Cream, 40ml
    -39%

    Pranarom Aromapic Soothing Gel Cream, 40ml

    Regular price €8,20
    Sale price €8,20 Regular price €13,40
    You are saving: -€5,20
  • Acofar Insect Repellent, 100 ml
    -18%

    Acofar Insect Repellent, 100 ml

    Regular price €4,10 4,1 € / 100ml
    Sale price €4,10 Regular price €5,03
    You are saving: -€0,93
    4,1 € / 100ml
  • Omniplast Skin 10Cmx10M 1 Ud
    -18% Promo FD

    Omniplast Skin 10Cmx10M 1 Ud

    Regular price €7,00
    Sale price €7,00 Regular price €8,50
    You are saving: -€1,50
  •  
  • Ozoaqua Ozopick Ozonised Oil Post-Pica Ozopick, 15 ml
    -12%

    Ozoaqua Ozopick Ozonised Oil Post-Pica Ozopick, 15 ml

    Regular price €8,80 0,59 € / 1ud
    Sale price €8,80 Regular price €9,95
    You are saving: -€1,15
    0,59 € / 1ud
  •  
  • Bio-Oil Natural Oil 60Ml.
    -46%

    Bio-Oil Natural Oil 60Ml.

    Regular price €11,10 18,5 € / 100ml
    Sale price €11,10 Regular price €20,73
    You are saving: -€9,63
    18,5 € / 100ml
  • GOIBI ANTI-LICE ELIMINATION LOTION FOR HUMAN USE 125 ML
    -7% Promo FD

    GOIBI ANTI-LICE ELIMINATION LOTION FOR HUMAN USE 125 ML

    Regular price €10,20 8,16 € / 100ml
    Sale price €10,20 Regular price €10,95
    You are saving: -€0,75
    8,16 € / 100ml
  • Urgo Non-Contact Infrared Thermometer
    -5%

    Urgo Non-Contact Infrared Thermometer

    Regular price €31,20 31,2 € / 1ud
    Sale price €31,20 Regular price €32,84
    You are saving: -€1,64
    31,2 € / 1ud
  • Mordex Plus 9 ml
    -20%

    Mordex Plus 9 ml

    Regular price €11,30
    Sale price €11,30 Regular price €14,11
    You are saving: -€2,81
  • Fisioenema 66 ml
    -11% Promo FD Oportunidades

    Fisioenema 66 ml

    Regular price €6,30 9,55 € / 100ml
    Sale price €6,30 Regular price €7,05
    You are saving: -€0,75
    9,55 € / 100ml
  • Pack 2 units Sinomarin Children's Health Product, 100 Ml
    -23%

    Pack 2 units Sinomarin Children's Health Product, 100 Ml

    Regular price €13,80 6,9 € / 100ml
    Sale price €13,80 Regular price €17,84
    You are saving: -€4,04
    6,9 € / 100ml
  • Kern Pharma Povidone Iodine 10% 50 ml
    -38%

    Kern Pharma Povidone Iodine 10% 50 ml

    Regular price €1,50 3,0 € / 100ml
    Sale price €1,50 Regular price €2,40
    You are saving: -€0,90
    3,0 € / 100ml
  • Cosmopor Steril Sp 20X10 5 units
    -8% Promo FD Oportunidades

    Cosmopor Steril Sp 20X10 5 units

    Regular price €14,10 2,82 € / 1ud
    Sale price €14,10 Regular price €15,31
    You are saving: -€1,21
    2,82 € / 1ud
  • Alvita Pants Maxi Size Xl, 14 Units
    -19%

    Alvita Maxi Pants, Size XL, 14 items

    Regular price €12,20 0,87 € / 1ud
    Sale price €12,20 Regular price €15,15
    You are saving: -€2,95
    0,87 € / 1ud
  • ACOFAR Hot/Cold Bag
    -33%

    ACOFAR Hot/Cold Bag

    Regular price €6,30 6,3 € / 1ud
    Sale price €6,30 Regular price €9,47
    You are saving: -€3,17
    6,3 € / 1ud
  • Lindor Lady Pad Maxi 5 Drops
    -30%

    Lindor Lady Pad Maxi 5 Drops

    Regular price €6,60 6,6 € / 1ud
    Sale price €6,60 Regular price €9,47
    You are saving: -€2,87
    6,6 € / 1ud