Collection:

First Aid Kit

  •  
  • Neilmed Sinus Rinse Refil 50Sticks
    -36%

    Neilmed Sinus Rinse Refil 50Sticks

    Regular price €13,80 0,28 € / 1ud
    Sale price €13,80 Regular price €21,69
    You are saving: -€7,89
    0,28 € / 1ud
  •  
  • Acofar But of Irrigation Rubber N 6
    -28%

    Acofar But of Irrigation Rubber N 6

    Regular price €4,30 4,3 € / 1ud
    Sale price €4,30 Regular price €5,97
    You are saving: -€1,67
    4,3 € / 1ud
  • Goibi Retira Premium Lice Repellent 1 unit
    -10%

    Goibi Retira Premium Lice Repellent 1 unit

    Regular price €15,70 15,7 € / 1ud
    Sale price €15,70 Regular price €17,37
    You are saving: -€1,67
    15,7 € / 1ud
  • Acofar Syringe with Needle 40 x 0.8 10 ml
    -35%

    Acofar Syringe with Needle 40 x 0.8 10 ml

    Regular price €0,60 6,0 € / 100ml
    Sale price €0,60 Regular price €0,93
    You are saving: -€0,33
    6,0 € / 100ml
  •  
  • Molicare Pack Prem. Mobile 10 Drops Size M, 14 units x 2
    -22%

    Molicare Pack Prem. Mobile 10 Drops Size M, 14 units x 2

    Regular price €43,10 21,55 € / 1ud
    Sale price €43,10 Regular price €55,36
    You are saving: -€12,26
    21,55 € / 1ud
  •  
  • Chicco Naturalz Refreshing & Protective Spray 2M+ 100Ml
    -13%

    Chicco Naturalz Refreshing & Protective Spray 2M+ 100Ml

    Regular price €10,20 10,2 € / 100ml
    Sale price €10,20 Regular price €11,70
    You are saving: -€1,50
    10,2 € / 100ml
  •  
  • Scholl Velvet Smooth Exfoliating Electronic File
    -12%

    Scholl Velvet Smooth Exfoliating Electronic File

    Regular price €30,60 30,6 € / 1ud
    Sale price €30,60 Regular price €34,80
    You are saving: -€4,20
    30,6 € / 1ud
  • Compeed Pack Pack Mixed Blisters, 2x5 Units
    -19%

    Compeed Pack Pack Mixed Blisters, 2x5 Units

    Regular price €14,80 1,48 € / 1ud
    Sale price €14,80 Regular price €18,20
    You are saving: -€3,40
    1,48 € / 1ud
  • Paranix Eliminating Shampoo , 200 ml
    -17%

    Paranix Eliminating Shampoo , 200 ml

    Regular price €12,90 6,45 € / 100ml
    Sale price €12,90 Regular price €15,58
    You are saving: -€2,68
    6,45 € / 100ml
  •  
  • Farline Pacl Atopic Skin Body Lotion + Atopic Skin Bath Gel
    -25%

    Farline Pacl Atopic Skin Body Lotion + Atopic Skin Bath Gel

    Regular price €13,80 13,8 € / 1ud
    Sale price €13,80 Regular price €18,42
    You are saving: -€4,62
    13,8 € / 1ud
  •  
  • Tena Silhouette Black Low Waist Medium , 12 units
    -26%

    Tena Silhouette Black Low Waist Medium , 12 units

    Regular price €11,30 1,13 € / 1ud
    Sale price €11,30 Regular price €15,20
    You are saving: -€3,90
    1,13 € / 1ud
  •  
  • Goibi Max, 200ml
    -41%

    Goibi Max, 200ml

    Regular price €14,50 7,25 € / 100ml
    Sale price €14,50 Regular price €24,50
    You are saving: -€10,00
    7,25 € / 100ml
  •  
  • Alvita Povidone Ioada 10%, 50 ml
    -20%

    Alvita Povidone Ioada 10%, 50 ml

    Regular price €1,60 3,2 € / 100ml
    Sale price €1,60 Regular price €2,00
    You are saving: -€0,40
    3,2 € / 100ml
  • Acofar Water Resistant Transparent Plasters 20 units
    -28%

    Acofar Water Resistant Transparent Plasters 20 units

    Regular price €1,60 0,08 € / 1ud
    Sale price €1,60 Regular price €2,23
    You are saving: -€0,63
    0,08 € / 1ud
  • Cosmopor E Wrap 15 x 8 cm, 10 units
    -21% Promo FD

    Cosmopor E Wrap 15 x 8 cm, 10 units

    Regular price €7,00 0,7 € / 1ud
    Sale price €7,00 Regular price €8,84
    You are saving: -€1,84
    0,7 € / 1ud
  • Normocare Otic 15 ml Spray
    -10% Promo FD

    Normocare Otic 15 ml Spray

    Regular price €5,90 39,33 € / 100ml
    Sale price €5,90 Regular price €6,53
    You are saving: -€0,63
    39,33 € / 100ml
  • Kern Pharma Rosemary Alcohol 250 ml
    -26%

    Kern Pharma Rosemary Alcohol 250 ml

    Regular price €2,10 0,84 € / 100ml
    Sale price €2,10 Regular price €2,85
    You are saving: -€0,75
    0,84 € / 100ml
  • 3M Tegaderm Band-Aids 10 x 12 cm 10 units
    -15% Promo FD

    3M Tegaderm Band-Aids 10 x 12 cm 10 units

    Regular price €7,10 0,71 € / 1ud
    Sale price €7,10 Regular price €8,32
    You are saving: -€1,22
    0,71 € / 1ud
  •  
  • Plastic Plasters Assortment 4 Sizes 20 units
    -38%

    Plastic Plasters Assortment 4 Sizes 20 units

    Regular price €2,40 0,12 € / 1ud
    Sale price €2,40 Regular price €3,90
    You are saving: -€1,50
    0,12 € / 1ud
  •  
  • Rym Healing Cream, 25 gr
    -23%

    Rym Healing Cream, 25 gr

    Regular price €10,40 41,6 € / 100gr
    Sale price €10,40 Regular price €13,53
    You are saving: -€3,13
    41,6 € / 100gr
  • URGO Post Sting Filmogel 3,25 ml
    -21%

    URGO Post Sting Filmogel 3,25 ml

    Regular price €9,70 298,46 € / 100ml
    Sale price €9,70 Regular price €12,22
    You are saving: -€2,52
    298,46 € / 100ml
  • Hydrophilic Cotton Sterile Gauze Compresses, 6 pcs.
    -27%

    Hydrophilic Cotton Sterile Gauze Compresses, 6 pcs.

    Regular price €2,60
    Sale price €2,60 Regular price €3,58
    You are saving: -€0,98
  • Ordesa Picoren, 30 ml
    -5%

    Ordesa Picoren, 30 ml

    Regular price €12,90 43,0 € / 100ml
    Sale price €12,90 Regular price €13,58
    You are saving: -€0,68
    43,0 € / 100ml
  • Peha Soft Vinyl Powder Free M 100 units
    -27%

    Peha Soft Vinyl Powder Free M 100 units

    Regular price €8,00
    Sale price €8,00 Regular price €10,92
    You are saving: -€2,92
  • Otosan Auriplus - Otosan Otosan Ear Cone
    -13% Promo FD

    Otosan Auriplus - Otosan Otosan Ear Cone

    Regular price €8,80 8,8 € / 1ud
    Sale price €8,80 Regular price €10,11
    You are saving: -€1,31
    8,8 € / 1ud
  • Cosmopor E 10 units 10 x 6 cm
    -21%

    Cosmopor E 10 units 10 x 6 cm

    Regular price €3,50 0,35 € / 1ud
    Sale price €3,50 Regular price €4,42
    You are saving: -€0,92
    0,35 € / 1ud
  • Omniplast White 5Cmx5M 1 pc
    -20%

    Omniplast White 5Cmx5M 1 pc

    Regular price €2,99 2,99 € / 1ud
    Sale price €2,99 Regular price €3,72
    You are saving: -€0,73
    2,99 € / 1ud
  • Lindor Lady Pad Normal 3 Drops
    -20%

    Lindor Lady Pad Normal 3 Drops

    Regular price €3,80 3,8 € / 1ud
    Sale price €3,80 Regular price €4,74
    You are saving: -€0,94
    3,8 € / 1ud
  • URGO Cracks Filmogel
    -14%

    URGO Cracks Filmogel

    Regular price €10,20 10,2 € / 1ud
    Sale price €10,20 Regular price €11,88
    You are saving: -€1,68
    10,2 € / 1ud
  • Cinfa Respimar Paediatric 120 ml
    -26% Promo FD

    Cinfa Respimar Paediatric 120 ml

    Regular price €10,30 8,58 € / 100ml
    Sale price €10,30 Regular price €14,00
    You are saving: -€3,70
    8,58 € / 100ml