Collection:

First Aid Kit

  •  
  • Dermaplast Active Cool Gel 1 unit
    -10% Promo FD

    Dermaplast Active Cool Gel 1 unit

    Regular price €11,60 11,6 € / 1ud
    Sale price €11,60 Regular price €12,93
    You are saving: -€1,33
    11,6 € / 1ud
  •  
  • Cinfa Physiological Solution 5 ml 20 Single Doses
    -11%

    Cinfa Physiological Solution 5 ml 20 Single Doses

    Regular price €4,80 0,24 € / 1ud
    Sale price €4,80 Regular price €5,37
    You are saving: -€0,57
    0,24 € / 1ud
  • Universal-Chamber Inhalation Chamber
    -32%

    Universal-Chamber Inhalation Chamber

    Regular price €5,20 5,2 € / 1ud
    Sale price €5,20 Regular price €7,70
    You are saving: -€2,50
    5,2 € / 1ud
  • Cinfa Respimar Decongestant Go 30 ml
    -9% Promo FD

    Cinfa Respimar Decongestant Go 30 ml

    Regular price €7,70 25,67 € / 100ml
    Sale price €7,70 Regular price €8,50
    You are saving: -€0,80
    25,67 € / 100ml
  •  
  • Fortune Foley Probe 2-Way Balloon 5 ml Size Ch16
    -27% Promo FD

    Fortune Foley Probe 2-Way Balloon 5 ml Size Ch16

    Regular price €8,80 176,0 € / 100ml
    Sale price €8,80 Regular price €12,01
    You are saving: -€3,21
    176,0 € / 100ml
  •  
  • Pic Instant Ice Monouso Fast Ice 2 Units
    -30%

    Pic Instant Ice Monouso Fast Ice 2 Units

    Regular price €4,60 2,3 € / 1ud
    Sale price €4,60 Regular price €6,60
    You are saving: -€2,00
    2,3 € / 1ud
  •  
  • Hansaplast Med Finger Strips 16 units
    -21%

    Hansaplast Med Finger Strips 16 units

    Regular price €3,30 0,21 € / 1ud
    Sale price €3,30 Regular price €4,19
    You are saving: -€0,89
    0,21 € / 1ud
  • Molicare Pants For Men 5D M
    -15% Promo FD

    Molicare Pants For Men 5D M

    Regular price €8,90 8,9 € / 1ud
    Sale price €8,90 Regular price €10,53
    You are saving: -€1,63
    8,9 € / 1ud
  • Prim Bu -50A Upper Arm Tensiometer
    -13%

    Prim Bu -50A Upper Arm Tensiometer

    Regular price €55,10 55,1 € / 1ud
    Sale price €55,10 Regular price €63,68
    You are saving: -€8,58
    55,1 € / 1ud
  •  
  • 3M Nexcare Transparent Tape 5 M x 2,5 cm
    -11%

    3M Nexcare Transparent Tape 5 M x 2,5 cm

    Regular price €4,20 4,2 € / 1ud
    Sale price €4,20 Regular price €4,74
    You are saving: -€0,54
    4,2 € / 1ud
  •  
  • Soft Band-Aids Assortment 4 Sizes 20 units
    -26%

    Soft Band-Aids Assortment 4 Sizes 20 units

    Regular price €2,50 0,13 € / 1ud
    Sale price €2,50 Regular price €3,39
    You are saving: -€0,89
    0,13 € / 1ud
  •  
  • Dermaplast Active Anti Chafing 50 ml
    -7% Promo FD

    Dermaplast Active Anti Chafing 50 ml

    Regular price €9,90 19,8 € / 100ml
    Sale price €9,90 Regular price €10,63
    You are saving: -€0,73
    19,8 € / 100ml
  •  
  • Veroval Compact Wrist
    -10%

    Veroval Compact Wrist

    Regular price €49,20 49,2 € / 1ud
    Sale price €49,20 Regular price €54,53
    You are saving: -€5,33
    49,2 € / 1ud
  • Brilliant Hydroalcoholic Hand Gel with Glycerine 5 l
    -5%

    Brilliant Hydroalcoholic Hand Gel with Glycerine 5 l

    Regular price €47,40
    Sale price €47,40 Regular price €49,89
    You are saving: -€2,49
  • Lusan Sterile Compress 20X20 cm 50 units
    -5%

    Lusan Sterile Compress 20X20 cm 50 units

    Regular price €2,50 0,05 € / 1ud
    Sale price €2,50 Regular price €2,63
    You are saving: -€0,13
    0,05 € / 1ud
  • Molusk Skin Solution , 3 g
    -35% Promo FD

    Molusk Skin Solution , 3 g

    Regular price €16,20 540,0 € / 100gr
    Sale price €16,20 Regular price €24,96
    You are saving: -€8,76
    540,0 € / 100gr
  • Acofar Sterile Needle Free Syringe 1 Piece 5 ml
    -27%

    Acofar Sterile Needle Free Syringe 1 Piece 5 ml

    Regular price €0,40 8,0 € / 100ml
    Sale price €0,40 Regular price €0,55
    You are saving: -€0,15
    8,0 € / 100ml
  • Effect Heel Blisters P5
    -40%

    Effect Heel Blisters P5

    Regular price €5,60 5,6 € / 1ud
    Sale price €5,60 Regular price €9,29
    You are saving: -€3,69
    5,6 € / 1ud
  •  
  • Pranarom Aromapic Synergy Citronella+, 10ml
    -34%

    Pranarom Aromapic Synergy Citronella+, 10ml

    Regular price €7,00
    Sale price €7,00 Regular price €10,60
    You are saving: -€3,60
  •  
  • Lindor Lady Pad Extra 4 Drops
    -45%

    Lindor Lady Pad Extra 4 Drops

    Regular price €4,70 4,7 € / 1ud
    Sale price €4,70 Regular price €8,53
    You are saving: -€3,83
    4,7 € / 1ud
  • Quinton Nasal Pediatric 100Ml.
    -32%

    Quinton Nasal Pediatric 100Ml.

    Regular price €11,40 11,4 € / 100ml
    Sale price €11,40 Regular price €16,85
    You are saving: -€5,45
    11,4 € / 100ml
  • Fullmarks Anti-lice Spray 150 ml
    -14%

    Fullmarks Anti-lice Spray 150 ml

    Regular price €25,20 16,8 € / 100ml
    Sale price €25,20 Regular price €29,16
    You are saving: -€3,96
    16,8 € / 100ml
  • Boderm Nail Lacquer, 12 ml
    -7% Promo FD

    Boderm Nail Lacquer, 12 ml

    Regular price €24,60 205,0 € / 100ml
    Sale price €24,60 Regular price €26,53
    You are saving: -€1,93
    205,0 € / 100ml
  • Lehning Arnica Naturel Gel Bio, tube 50 grams
    -16%

    Lehning Arnica Naturel Gel Bio, tube 50 grams

    Regular price €10,10 20,2 € / 100gr
    Sale price €10,10 Regular price €11,99
    You are saving: -€1,89
    20,2 € / 100gr
  • Gudslip Mouth Strip Good Night , 30 units
    -14%

    Gudslip Mouth Strip Good Night , 30 units

    Regular price €20,60 0,69 € / 1ud
    Sale price €20,60 Regular price €23,95
    You are saving: -€3,35
    0,69 € / 1ud
  • Glucoject Dual Plus lancing device
    -5% Promo FD

    Glucoject Dual Plus lancing device

    Regular price €17,10 17,1 € / 1ud
    Sale price €17,10 Regular price €18,00
    You are saving: -€0,90
    17,1 € / 1ud
  • Pic Cold Spray Ice Spray 150 Ml
    -18%

    Pic Cold Spray Ice Spray 150 Ml

    Regular price €4,80 3,2 € / 100ml
    Sale price €4,80 Regular price €5,83
    You are saving: -€1,03
    3,2 € / 100ml
  • Interapothek Foam Ear Plugs, 4 units
    -32%

    Interapothek Foam Ear Plugs, 4 units

    Regular price €1,80 0,45 € / 1ud
    Sale price €1,80 Regular price €2,66
    You are saving: -€0,86
    0,45 € / 1ud
  • Alvita Pack Syringe With Sterile Needle 2,5 (0,8X40Mm), 25 Pcs.
    -28%

    Alvita Pack Syringe With Sterile Needle 2,5 (0,8X40Mm), 25 Pcs.

    Regular price €4,50 7,2 € / 100ml
    Sale price €4,50 Regular price €6,25
    You are saving: -€1,75
    7,2 € / 100ml
  • Sterillium Antiseptic Skin Gel 100 ml
    -25%

    Sterillium Antiseptic Skin Gel 100 ml

    Regular price €3,60 3,6 € / 100ml
    Sale price €3,60 Regular price €4,79
    You are saving: -€1,19
    3,6 € / 100ml