Collection:

Hair

Featured promotions to combat hair loss

  •  
  • Interapothek Bio Orange Hairbrush
    -14% Promo FD

    Interapothek Bio Orange Hairbrush

    Regular price €6,00 6,0 € / 1ud
    Sale price €6,00 Regular price €6,95
    You are saving: -€0,95
    6,0 € / 1ud
  •  
  • Bonusan Bacteri 6 Oral , 14 sachets
    -16%

    Bonusan Bacteri 6 Oral , 14 sachets

    Regular price €25,90 1,85 € / 1ud
    Sale price €25,90 Regular price €30,99
    You are saving: -€5,09
    1,85 € / 1ud
  • SVR Xerial 50 Extreme Foot Cream 50 ml
    -28%

    SVR Xerial 50 Extreme Foot Cream 50 ml

    Regular price €14,30 28,6 € / 100ml
    Sale price €14,30 Regular price €19,90
    You are saving: -€5,60
    28,6 € / 100ml
  • Banbu Bamboo Wooden Comb
    -10% Promo FD

    Banbu Bamboo Wooden Comb

    Regular price €7,60 7,6 € / 1ud
    Sale price €7,60 Regular price €8,40
    You are saving: -€0,80
    7,6 € / 1ud
  •  
  • Banbu Bamboo & Natural Rubber Brush Round
    -9%

    Banbu Bamboo & Natural Rubber Brush Round

    Regular price €12,50 12,5 € / 1ud
    Sale price €12,50 Regular price €13,75
    You are saving: -€1,25
    12,5 € / 1ud
  •  
  • Banbu Bath Brush Exfoliating Body Shower Brush
    -13%

    Banbu Bath Brush Exfoliating Body Shower Brush

    Regular price €17,30 17,3 € / 1ud
    Sale price €17,30 Regular price €19,99
    You are saving: -€2,69
    17,3 € / 1ud
  •  
  • Banbu Bamboo & Natural Rubber Brush Square
    -15% Promo FD

    Banbu Bamboo & Natural Rubber Brush Square

    Regular price €14,70 14,7 € / 1ud
    Sale price €14,70 Regular price €17,37
    You are saving: -€2,67
    14,7 € / 1ud
  • Nuggela & Sule Tangle Tamer Brush Brush 1pc.
    -38% Promo FD

    Nuggela & Sule Tangle Tamer Brush Brush 1pc.

    Regular price €8,80 8,8 € / 1ud
    Sale price €8,80 Regular price €14,15
    You are saving: -€5,35
    8,8 € / 1ud
  • Beter Natural Fiber Skeleton Brush Natural Fibres
    -21% Promo FD

    Beter Natural Fiber Skeleton Brush Natural Fibres

    Regular price €6,00 6,0 € / 1ud
    Sale price €6,00 Regular price €7,60
    You are saving: -€1,60
    6,0 € / 1ud
  •  
  • Beter Deslía Detangling Brush
    -22%

    Beter Deslía Detangling Brush

    Regular price €8,50 8,5 € / 1ud
    Sale price €8,50 Regular price €10,95
    You are saving: -€2,45
    8,5 € / 1ud
  •  
  • Beter Deslía Hair Flow Skeleton Detangling Brush
    -15% Promo FD

    Beter Deslía Hair Flow Skeleton Detangling Brush

    Regular price €5,90 5,9 € / 1ud
    Sale price €5,90 Regular price €6,95
    You are saving: -€1,05
    5,9 € / 1ud
  •  
  • Beter Ceramic Thermal Brush, 32 Mm Diameter
    -22%

    Beter Ceramic Thermal Brush, 32 Mm Diameter

    Regular price €7,80 7,8 € / 1ud
    Sale price €7,80 Regular price €10,00
    You are saving: -€2,20
    7,8 € / 1ud
  •  
  • Beter Natural Fiber Pneumatic Brush With Wooden Teeth
    -23% Promo FD

    Beter Natural Fiber Pneumatic Brush With Wooden Teeth

    Regular price €6,20 6,2 € / 1ud
    Sale price €6,20 Regular price €8,00
    You are saving: -€1,80
    6,2 € / 1ud
  • Beter Natural Fiber Skeleton Brush With Nylon Picks
    -26%

    Beter Natural Fiber Skeleton Brush With Nylon Picks

    Regular price €6,70 6,7 € / 1ud
    Sale price €6,70 Regular price €9,00
    You are saving: -€2,30
    6,7 € / 1ud
  • Beter Natural Fiber Glide Detangling Brush
    -21%

    Beter Natural Fiber Glide Detangling Brush

    Regular price €7,80 7,8 € / 1ud
    Sale price €7,80 Regular price €9,89
    You are saving: -€2,09
    7,8 € / 1ud
  • Beter Natural Fiber Brush Mini
    -24%

    Beter Natural Fiber Brush Mini

    Regular price €4,10 4,1 € / 1ud
    Sale price €4,10 Regular price €5,37
    You are saving: -€1,27
    4,1 € / 1ud
  • Beter Natural Fiber Whisk Comb
    -25%

    Beter Natural Fiber Whisk Comb

    Regular price €1,50 1,5 € / 1ud
    Sale price €1,50 Regular price €2,00
    You are saving: -€0,50
    1,5 € / 1ud
  • Beter Natural Fiber Scaler Comb
    -10%

    Beter Natural Fiber Scaler Comb

    Regular price €2,80 2,8 € / 1ud
    Sale price €2,80 Regular price €3,10
    You are saving: -€0,30
    2,8 € / 1ud
  •  
  • Beter Natural Fiber Comb
    -24%

    Beter Natural Fiber Comb

    Regular price €2,10 2,1 € / 1ud
    Sale price €2,10 Regular price €2,75
    You are saving: -€0,65
    2,1 € / 1ud
  •  
  • Beter Comb Whisk 15 cm
    -26%

    Beter Comb Whisk 15 cm

    Regular price €1,60 1,6 € / 1ud
    Sale price €1,60 Regular price €2,15
    You are saving: -€0,55
    1,6 € / 1ud
  • Beter Whisk Comb 18 cm
    -14%

    Beter Whisk Comb 18 cm

    Regular price €2,10 2,1 € / 1ud
    Sale price €2,10 Regular price €2,45
    You are saving: -€0,35
    2,1 € / 1ud
  • Moncho Moreno Magic Mini Pink Brush
    -7% Promo FD

    Moncho Moreno Magic Mini Pink Brush

    Regular price €18,70 18,7 € / 1ud
    Sale price €18,70 Regular price €20,00
    You are saving: -€1,30
    18,7 € / 1ud
  • Moncho Moreno Unraveller Brush - Pink
    -10%

    Moncho Moreno Unraveller Brush - Pink

    Regular price €18,10 18,1 € / 1ud
    Sale price €18,10 Regular price €20,00
    You are saving: -€1,90
    18,1 € / 1ud
  • Bioturm Long Lasting & Flexible Hold Hairspray 150Ml.
    -25% Promo FD

    Bioturm Long Lasting & Flexible Hold Hairspray 150Ml.

    Regular price €11,70 7,8 € / 100ml
    Sale price €11,70 Regular price €15,57
    You are saving: -€3,87
    7,8 € / 100ml
  • L'Erbolario Millet & Soy Fixing Gel 150ml.
    -38%

    L'Erbolario Millet & Soy Fixing Gel 150ml.

    Regular price €12,50 8,33 € / 100ml
    Sale price €12,50 Regular price €20,00
    You are saving: -€7,50
    8,33 € / 100ml
  • Pantene Pro-V Perfect Volume Hairspray 370 Ml
    -5%

    Pantene Pro-V Perfect Volume Hairspray 370 Ml

    Regular price €6,20 1,68 € / 100ml
    Sale price €6,20 Regular price €6,53
    You are saving: -€0,33
    1,68 € / 100ml
  • Pantene E Pro-V Ultra Strong Hold Hairspray 370 Ml
    -5%

    Pantene E Pro-V Ultra Strong Hold Hairspray 370 Ml

    Regular price €5,20 1,41 € / 100ml
    Sale price €5,20 Regular price €5,49
    You are saving: -€0,29
    1,41 € / 100ml
  • Pantene Pro-V Hold Hold With Movement Hairspray 370 Ml
    -5%

    Pantene Pro-V Hold Hold With Movement Hairspray 370 Ml

    Regular price €6,20 1,68 € / 100ml
    Sale price €6,20 Regular price €6,53
    You are saving: -€0,33
    1,68 € / 100ml
  • Pantene Pro-V Perfect Waves Nourishing Hair Mousse 300 Ml
    -7%

    Pantene Pro-V Perfect Waves Nourishing Hair Mousse 300 Ml

    Regular price €4,99 1,66 € / 100ml
    Sale price €4,99 Regular price €5,35
    You are saving: -€0,36
    1,66 € / 100ml
  • Salud Viva Lion's Mane 100Gr. Eco
    -10% Promo FD

    Salud Viva Lion's Mane 100Gr. Eco

    Regular price €19,40 19,4 € / 100gr
    Sale price €19,40 Regular price €21,47
    You are saving: -€2,07
    19,4 € / 100gr