Collection:

Body care

  • Rilastil Sun System SPF50+ Baby Spray, 200ml
    -33%

    Rilastil Sun System SPF50+ Baby Spray, 200ml

    Regular price €18,45 9,23 € / 100ml
    Sale price €18,45 Regular price €27,50
    You are saving: -€9,05
    9,23 € / 100ml
  • Tena Proskin Moisturising Lotion, 500 Ml
    -5%

    Tena Proskin Moisturising Lotion, 500 Ml

    Regular price €9,70 1,94 € / 100ml
    Sale price €9,70 Regular price €10,21
    You are saving: -€0,51
    1,94 € / 100ml
  • Tena Proskin Gel-Shampoo, 500 Ml
    -26%

    Tena Proskin Gel-Shampoo, 500 Ml

    Regular price €5,10 1,02 € / 100ml
    Sale price €5,10 Regular price €6,90
    You are saving: -€1,80
    1,02 € / 100ml
  • Uriage Bariéderm Cica-Spray 100 ml
    -25%

    Uriage Bariéderm Cica-Spray 100 ml

    Regular price €10,40 10,4 € / 100ml
    Sale price €10,40 Regular price €13,80
    You are saving: -€3,40
    10,4 € / 100ml
  • Uriage Bariéderm Isolating and Repairing Stick 22 g
    -26% Promo FD

    Uriage Bariéderm Isolating and Repairing Stick 22 g

    Regular price €14,30 65,0 € / 100gr
    Sale price €14,30 Regular price €19,30
    You are saving: -€5,00
    65,0 € / 100gr
  • Uriage Bariésun Mineral Cream SPF 50+ 100 ml
    -24%

    Uriage Bariésun Mineral Cream SPF 50+ 100 ml

    Regular price €15,30 15,3 € / 100ml
    Sale price €15,30 Regular price €20,10
    You are saving: -€4,80
    15,3 € / 100ml
  • Uriage Bariésun Spray SPF 50+ 200 ml
    -16%

    Uriage Bariésun Spray SPF 50+ 200 ml

    Sold out
    Let me know
  • Uriage Washing Cream 1000 ml
    -25%

    Uriage Washing Cream 1000 ml

    Regular price €13,30 1,33 € / 100ml
    Sale price €13,30 Regular price €17,80
    You are saving: -€4,50
    1,33 € / 100ml
  • Uriage Washing Cream 500 ml
    -24% Promo FD

    Uriage Washing Cream 500 ml

    Regular price €11,20 2,24 € / 100ml
    Sale price €11,20 Regular price €14,80
    You are saving: -€3,60
    2,24 € / 100ml
  • Uriage Dermatological Surgras Gel 500 ml
    -26% Promo FD

    Uriage Dermatological Surgras Gel 500 ml

    Regular price €9,50 1,9 € / 100ml
    Sale price €9,50 Regular price €12,80
    You are saving: -€3,30
    1,9 € / 100ml
  • Uriage Silky Milk 500 ml
    -24%

    Uriage Silky Milk 500 ml

    Regular price €12,50 2,5 € / 100ml
    Sale price €12,50 Regular price €16,40
    You are saving: -€3,90
    2,5 € / 100ml
  • Uriage Pain Surgras 100 gr
    -24% Promo FD

    Uriage Pain Surgras 100 gr

    Regular price €7,90 7,9 € / 100gr
    Sale price €7,90 Regular price €10,40
    You are saving: -€2,50
    7,9 € / 100gr
  • Uriage Pruriced Anti-itch Soothing Gel 100 ml
    -20% Promo FD

    Uriage Pruriced Anti-itch Soothing Gel 100 ml

    Regular price €13,60 13,6 € / 100ml
    Sale price €13,60 Regular price €17,10
    You are saving: -€3,50
    13,6 € / 100ml
  • Uriage Xemose C8+ Anti-itch Cleansing Oil 500ml
    -31%

    Uriage Xemose C8+ Anti-itch Cleansing Oil 500ml

    Regular price €11,80 2,36 € / 100ml
    Sale price €11,80 Regular price €17,20
    You are saving: -€5,40
    2,36 € / 100ml
  • Uriage Xemose C8+ Relipidising Anti-itch Balm 500ml
    -30%

    Uriage Xemose C8+ Relipidising Anti-itch Balm 500ml

    Regular price €18,20 3,64 € / 100ml
    Sale price €18,20 Regular price €25,90
    You are saving: -€7,70
    3,64 € / 100ml
  • Klorane Chamomile Shampoo Cleanses and Brightens, 200 ml
    -18%

    Klorane Chamomile Shampoo Cleanses and Brightens, 200 ml

    Regular price €9,60 4,8 € / 100ml
    Sale price €9,60 Regular price €11,75
    You are saving: -€2,15
    4,8 € / 100ml
  • Allmatters Body Wash Powder Starter Kit
    -23% Promo FD

    Allmatters Body Wash Powder Starter Kit

    Regular price €23,80 23,8 € / 1ud
    Sale price €23,80 Regular price €30,73
    You are saving: -€6,93
    23,8 € / 1ud
  • Roger & Gallet Néroli Wellness Shower Gel, 200ml
    -20% Promo FD

    Roger & Gallet Néroli Wellness Shower Gel, 200ml

    Regular price €6,30 3,15 € / 100ml
    Sale price €6,30 Regular price €7,90
    You are saving: -€1,60
    3,15 € / 100ml
  • SVR Topialyse Shower Gel 1 L
    -42%

    SVR Topialyse Shower Gel 1 L

    Regular price €9,30 0,93 € / 100ml
    Sale price €9,30 Regular price €15,90
    You are saving: -€6,60
    0,93 € / 100ml
  • SVR Topialyse Ecopack Washing Gel 1 L
    -47%

    SVR Topialyse Ecopack Washing Gel 1 L

    Regular price €8,40 0,84 € / 100ml
    Sale price €8,40 Regular price €15,90
    You are saving: -€7,50
    0,84 € / 100ml
  • SVR Topialyse Washing Balm 400 ml
    -26%

    SVR Topialyse Washing Balm 400 ml

    Regular price €13,60 3,4 € / 100ml
    Sale price €13,60 Regular price €18,50
    You are saving: -€4,90
    3,4 € / 100ml
  • SVR Topialyse Intensive Balm 400 ml
    -31%

    SVR Topialyse Intensive Balm 400 ml

    Regular price €17,10 4,28 € / 100ml
    Sale price €17,10 Regular price €24,90
    You are saving: -€7,80
    4,28 € / 100ml
  • SVR Topialyse Barrier Cream 50 ml
    -21%

    SVR Topialyse Barrier Cream 50 ml

    Regular price €8,60 17,2 € / 100ml
    Sale price €8,60 Regular price €10,90
    You are saving: -€2,30
    17,2 € / 100ml
  • SVR Sun Secure Biodegradable Sunscreen SPF 50+ 200 ml
    -20%

    SVR Sun Secure Biodegradable Sunscreen SPF 50+ 200 ml

    Regular price €19,80 9,9 € / 100ml
    Sale price €19,80 Regular price €24,90
    You are saving: -€5,10
    9,9 € / 100ml
  • SVR Sun Secure Eau Solaire SPF 50 + 200 ml
    -24%

    SVR Sun Secure Eau Solaire SPF 50 + 200 ml

    Regular price €19,80 9,9 € / 100ml
    Sale price €19,80 Regular price €25,90
    You are saving: -€6,10
    9,9 € / 100ml
  • SVR Sun Secure Biodegradable Spray SPF50 + 200 ml
    -22%

    SVR Sun Secure Biodegradable Spray SPF50 + 200 ml

    Regular price €18,60 9,3 € / 100ml
    Sale price €18,60 Regular price €23,90
    You are saving: -€5,30
    9,3 € / 100ml
  • Avène Softness Shower Gel 500 ml
    -21%

    Avène Softness Shower Gel 500 ml

    Regular price €12,00 2,4 € / 100ml
    Sale price €12,00 Regular price €15,20
    You are saving: -€3,20
    2,4 € / 100ml
  • Avène Body Baume Fondant Hydratant 250 ml
    -19%

    Avène Body Baume Fondant Hydratant 250 ml

    Regular price €19,30 7,72 € / 100ml
    Sale price €19,30 Regular price €23,90
    You are saving: -€4,60
    7,72 € / 100ml
  • Avène Cicalfate Spray 100 ml Av L
    -17%

    Avène Cicalfate Spray 100 ml Av L

    Regular price €12,30 12,3 € / 100ml
    Sale price €12,30 Regular price €14,90
    You are saving: -€2,60
    12,3 € / 100ml
  • Avène Cicalfate Repair Cream 100 ml
    -31%

    Avène Cicalfate Repair Cream 100 ml

    Regular price €13,50 13,5 € / 100ml
    Sale price €13,50 Regular price €19,50
    You are saving: -€6,00
    13,5 € / 100ml