Collection:

Optics

  •  
  • 100%Natura Ocuprotect Omegaconfort7 + Maquiconfort , 30 capsules + 30 pearls
    -30%

    100%Natura Ocuprotect Omegaconfort7 + Maquiconfort , 30 capsules + 30 pearls

    Regular price €32,50
    Sale price €32,50 Regular price €46,20
    You are saving: -€13,70
  •  
  • Demodex visaid
    -13%

    Demodex visaid

    Regular price €24,00 24,0 € / 1ud
    Sale price €24,00 Regular price €27,50
    You are saving: -€3,50
    24,0 € / 1ud
  • Brudy Pio 1.5 G 30 capsules
    -13% Promo FD

    Brudy Pio 1.5 G 30 capsules

    Regular price €25,70
    Sale price €25,70 Regular price €29,51
    You are saving: -€3,81
  • Solux Single Solution Lens Liquid, 2x360 ml
    -35%

    Solux Single Solution Lens Liquid, 2x360 ml

    Regular price €10,30 2,86 € / 100ml
    Sale price €10,30 Regular price €15,95
    You are saving: -€5,65
    2,86 € / 100ml
  •  
  • Ivision Active Palpebral Solution, 40 ml
    -21%

    Ivision Active Palpebral Solution, 40 ml

    Regular price €7,00 17,5 € / 100ml
    Sale price €7,00 Regular price €8,84
    You are saving: -€1,84
    17,5 € / 100ml
  •  
  • Visaid Aloe Multidose, 10 ml
    -21%

    Visaid Aloe Multidose, 10 ml

    Regular price €9,10 91,0 € / 100ml
    Sale price €9,10 Regular price €11,58
    You are saving: -€2,48
    91,0 € / 100ml
  •  
  • Xanternet 20 P.D.U. x 0.4 ml
    -14%

    Xanternet 20 P.D.U. x 0.4 ml

    Regular price €14,00 3500,0 € / 100ml
    Sale price €14,00 Regular price €16,21
    You are saving: -€2,21
    3500,0 € / 100ml
  • Egle Docovision Dha + Astaxanthin , 60 capsules
    -18%

    Egle Docovision Dha + Astaxanthin , 60 capsules

    Regular price €53,70 0,9 € / 1ud
    Sale price €53,70 Regular price €65,20
    You are saving: -€11,50
    0,9 € / 1ud
  • Visaid Cleansoft, 20 Wipes
    -21% Promo FD

    Visaid Cleansoft, 20 Wipes

    Regular price €8,90 0,45 € / 1ud
    Sale price €8,90 Regular price €11,23
    You are saving: -€2,33
    0,45 € / 1ud
  •  
  • Farline Moisturising Drops 0,2% Hyaluronic Acid 15Ml
    -20%

    Farline Moisturising Drops 0,2% Hyaluronic Acid 15Ml

    Regular price €4,40 29,33 € / 100ml
    Sale price €4,40 Regular price €5,47
    You are saving: -€1,07
    29,33 € / 100ml
  •  
  • Visual Blue Eye Protection Against Stress, 30 Capsules
    -24% Promo FD

    Visual Blue Eye Protection Against Stress, 30 Capsules

    Regular price €21,60 0,72 € / 1ud
    Sale price €21,60 Regular price €28,52
    You are saving: -€6,92
    0,72 € / 1ud
  •  
  • Wops' Moisturising Drops 20X0,35 ml
    -16%

    Wops' Moisturising Drops 20X0,35 ml

    Regular price €12,50 3571,43 € / 100ml
    Sale price €12,50 Regular price €14,84
    You are saving: -€2,34
    3571,43 € / 100ml
  •  
  • Eyestil Pf Ophthalmic Solution 10 ml
    -9%

    Eyestil Pf Ophthalmic Solution 10 ml

    Regular price €12,40 124,0 € / 100ml
    Sale price €12,40 Regular price €13,68
    You are saving: -€1,28
    124,0 € / 100ml
  • Farline Optical Single Solution, Pack 2 X500 Ml
    -25% Promo FD

    Farline Optical Single Solution, Pack 2 X500 Ml

    Regular price €10,60 2,12 € / 100ml
    Sale price €10,60 Regular price €14,13
    You are saving: -€3,53
    2,12 € / 100ml
  • Optrex Multidose Double Action Eye Drops For Dry Eyes Pack 4x10 ml
    -8%

    Optrex Multidose Double Action Eye Drops For Dry Eyes Pack 4x10 ml

    Regular price €59,70 149,25 € / 100ml
    Sale price €59,70 Regular price €64,76
    You are saving: -€5,06
    149,25 € / 100ml
  • Alvita Moisturising Drops with Hyaluronic Acid, 10 ml
    -18%

    Alvita Moisturising Drops with Hyaluronic Acid, 10 ml

    Regular price €3,40 34,0 € / 100ml
    Sale price €3,40 Regular price €4,15
    You are saving: -€0,75
    34,0 € / 100ml
  • Hylo Parin Eye Drops 10 ml, Pack of 8
    -27%

    Hylo Parin Eye Drops 10 ml, Pack of 8

    Regular price €166,10 207,63 € / 100ml
    Sale price €166,10 Regular price €227,60
    You are saving: -€61,50
    207,63 € / 100ml
  • XAILIN Ha Eye Drops 0,3% Intense, 10 ml
    -17%

    XAILIN Ha Eye Drops 0,3% Intense, 10 ml

    Regular price €11,90 11,9 € / 1ud
    Sale price €11,90 Regular price €14,41
    You are saving: -€2,51
    11,9 € / 1ud
  •  
  • Biotrue Single Solution Flightpack - 100 Ml
    -23%

    Biotrue Single Solution Flightpack - 100 Ml

    Regular price €5,40 5,4 € / 100ml
    Sale price €5,40 Regular price €7,05
    You are saving: -€1,65
    5,4 € / 100ml
  •  
  • Farline Optical Single Solution , 360 ml
    -20%

    Farline Optical Single Solution , 360 ml

    Regular price €4,70 1,31 € / 100ml
    Sale price €4,70 Regular price €5,86
    You are saving: -€1,16
    1,31 € / 100ml
  • Oftalmux, 30 capsules
    -12% Promo FD

    Oftalmux, 30 capsules

    Regular price €28,20 0,94 € / 1ud
    Sale price €28,20 Regular price €32,08
    You are saving: -€3,88
    0,94 € / 1ud
  • Wops Duplo Single Solution Soft Contact Lenses 2X360 ml
    -20% Promo FD

    Wops Duplo Single Solution Soft Contact Lenses 2X360 ml

    Regular price €10,60 2,94 € / 100ml
    Sale price €10,60 Regular price €13,23
    You are saving: -€2,63
    2,94 € / 100ml
  • Glasses Looking Verdi +1.50 For Presbyopia , 1 pcs.
    -6% Promo FD

    Glasses Looking Verdi +1.50 For Presbyopia , 1 pcs.

    Regular price €13,10 13,1 € / 1ud
    Sale price €13,10 Regular price €13,97
    You are saving: -€0,87
    13,1 € / 1ud
  • Health Aid Eyevit Plus , 30 capsules
    -29% Promo FD

    Health Aid Eyevit Plus , 30 capsules

    Regular price €18,60 0,62 € / 1ud
    Sale price €18,60 Regular price €26,16
    You are saving: -€7,56
    0,62 € / 1ud
  • Margan Supraver , 60 capsules
    -16%

    Margan Supraver , 60 capsules

    Regular price €33,60 0,56 € / 1ud
    Sale price €33,60 Regular price €40,11
    You are saving: -€6,51
    0,56 € / 1ud
  • Opko Vis Activ Neo Sterile Eye Drops 10 ml
    -23%

    Opko Vis Activ Neo Sterile Eye Drops 10 ml

    Regular price €12,50 125,0 € / 100ml
    Sale price €12,50 Regular price €16,21
    You are saving: -€3,71
    125,0 € / 100ml
  • Soria Natural Humecnat , 36 tablets
    -10%

    Soria Natural Humecnat , 36 tablets

    Regular price €19,71 0,55 € / 1ud
    Sale price €19,71 Regular price €21,90
    You are saving: -€2,19
    0,55 € / 1ud
  • Wops' Preservative-Free Moisturising Drops 0.15%, 10 ml
    -16%

    Wops' Preservative-Free Moisturising Drops 0.15%, 10 ml

    Regular price €13,40 134,0 € / 100ml
    Sale price €13,40 Regular price €16,00
    You are saving: -€2,60
    134,0 € / 100ml
  • Oune Single Solution Lens Liquid, 2x100 ml
    -41%

    Oune Single Solution Lens Liquid, 2x100 ml

    Regular price €4,50 4,5 € / 100ml
    Sale price €4,50 Regular price €7,57
    You are saving: -€3,07
    4,5 € / 100ml
  • Visaid 0.2%, 30 single doses x 0.4ml
    -29% Promo FD

    Visaid 0.2%, 30 single doses x 0.4ml

    Regular price €9,60 2400,0 € / 100ml
    Sale price €9,60 Regular price €13,44
    You are saving: -€3,84
    2400,0 € / 100ml