Collection:

Slimming diets

  • Siken Diet Orange Biscuits 15 units
    -15% Promo FD

    Siken Diet Orange Biscuits 15 units

    Regular price €6,80
    Sale price €6,80 Regular price €8,03
    You are saving: -€1,23
  • Siken Cocoa Milkshake Substitute 325 ml
    -23%

    Siken Cocoa Milkshake Substitute 325 ml

    Regular price €2,90 0,89 € / 100ml
    Sale price €2,90 Regular price €3,79
    You are saving: -€0,89
    0,89 € / 100ml
  • Siken Yoghurt Flavour Substitute Bars, 8 units
    -11%

    Siken Yoghurt Flavour Substitute Bars, 8 units

    Regular price €15,90 1,99 € / 1ud
    Sale price €15,90 Regular price €17,95
    You are saving: -€2,05
    1,99 € / 1ud
  • XLS Medical Pro 7 Nudge, 180 Capsules
    -35%

    XLS Medical Pro 7 Nudge, 180 Capsules

    Regular price €59,95 0,33 € / 1ud
    Sale price €59,95 Regular price €92,89
    You are saving: -€32,94
    0,33 € / 1ud
  • Siken Substitute Cookie Bars 8 units
    -20%

    Siken Substitute Cookie Bars 8 units

    Regular price €15,00 1,88 € / 1ud
    Sale price €15,00 Regular price €18,77
    You are saving: -€3,77
    1,88 € / 1ud
  • Siken Vanilla Shake Substitute 325 ml
    -16%

    Siken Vanilla Shake Substitute 325 ml

    Regular price €2,90 0,89 € / 100ml
    Sale price €2,90 Regular price €3,47
    You are saving: -€0,57
    0,89 € / 100ml
  • Siken Diet Cocoa Fibre Drink 400 g
    -10%

    Siken Diet Cocoa Fibre Drink 400 g

    Regular price €26,30
    Sale price €26,30 Regular price €29,22
    You are saving: -€2,92
  • Siken Diet Mushroom Cream 7 sachets
    -36%

    Siken Diet Mushroom Cream 7 sachets

    Regular price €13,00
    Sale price €13,00 Regular price €20,29
    You are saving: -€7,29
  • Siken Collagen Substitute Vanilla Bar , 8 units
    -10%

    Siken Collagen Substitute Vanilla Bar , 8 units

    Regular price €14,60 1,83 € / 1ud
    Sale price €14,60 Regular price €16,27
    You are saving: -€1,67
    1,83 € / 1ud
  • XLS Medical Pro 7 Nudge, 90 Sticks
    -37%

    XLS Medical Pro 7 Nudge, 90 Sticks

    Regular price €59,95 0,67 € / 1ud
    Sale price €59,95 Regular price €94,63
    You are saving: -€34,68
    0,67 € / 1ud
  • Siken Substitute Collagen Barrita Caramel , 8 units
    -23% Promo FD

    Siken Substitute Collagen Barrita Caramel , 8 units

    Regular price €15,00 1,88 € / 1ud
    Sale price €15,00 Regular price €19,43
    You are saving: -€4,43
    1,88 € / 1ud
  • Siken Diet Coconut-Banana Bar 5 units
    -15%

    Siken Diet Coconut-Banana Bar 5 units

    Regular price €8,00 1,6 € / 1ud
    Sale price €8,00 Regular price €9,37
    You are saving: -€1,37
    1,6 € / 1ud
  • Siken Diet Vanilla and Caramel Flavour Bar 5 units
    -18%

    Siken Diet Vanilla and Caramel Flavour Bar 5 units

    Regular price €8,00
    Sale price €8,00 Regular price €9,79
    You are saving: -€1,79
  • Siken Diet Breakfast Cocoa 400 g
    -24%

    Siken Diet Breakfast Cocoa 400 g

    Regular price €25,00
    Sale price €25,00 Regular price €33,09
    You are saving: -€8,09
  • Siken Diet Cocoa Cream Bar 5 units
    -22%

    Siken Diet Cocoa Cream Bar 5 units

    Regular price €7,60 1,52 € / 1ud
    Sale price €7,60 Regular price €9,79
    You are saving: -€2,19
    1,52 € / 1ud
  • Siken Diet Sandwich Chocolate 6 units
    -12%

    Siken Diet Sandwich Chocolate 6 units

    Regular price €7,00 1,17 € / 1ud
    Sale price €7,00 Regular price €7,99
    You are saving: -€0,99
    1,17 € / 1ud
  • Siken Diet Barrita Turrón 5 units
    -11%

    Siken Diet Barrita Turrón 5 units

    Regular price €8,50
    Sale price €8,50 Regular price €9,58
    You are saving: -€1,08
  • Siken Diet Coffee Bar 5 units
    -10% Promo FD

    Siken Diet Coffee Bar 5 units

    Regular price €8,00
    Sale price €8,00 Regular price €8,84
    You are saving: -€0,84
  • Siken Substitute Orange Bar 40 g
    -21%

    Siken Substitute Orange Bar 40 g

    Regular price €2,00 5,0 € / 100gr
    Sale price €2,00 Regular price €2,53
    You are saving: -€0,53
    5,0 € / 100gr
  • Siken Yoghurt Substitute Bar 40g
    -18%

    Siken Yoghurt Substitute Bar 40g

    Regular price €2,00 5,0 € / 100gr
    Sale price €2,00 Regular price €2,44
    You are saving: -€0,44
    5,0 € / 100gr
  • Siken Snack Milk Chocolate Cookie 22 g
    -32%

    Siken Snack Milk Chocolate Cookie 22 g

    Regular price €0,90 4,09 € / 100gr
    Sale price €0,90 Regular price €1,33
    You are saving: -€0,43
    4,09 € / 100gr
  • Siken Snack Dark Chocolate Biscuit 22 g
    -22%

    Siken Snack Dark Chocolate Biscuit 22 g

    Regular price €0,90 4,09 € / 100gr
    Sale price €0,90 Regular price €1,16
    You are saving: -€0,26
    4,09 € / 100gr
  • Siken Substitute Cookie Bar 40 g
    -5%

    Siken Substitute Cookie Bar 40 g

    Regular price €2,80
    Sale price €2,80 Regular price €2,95
    You are saving: -€0,15
  • Siken Substitute Chocolate Bar 40 g
    -18%

    Siken Substitute Chocolate Bar 40 g

    Regular price €2,00 5,0 € / 100gr
    Sale price €2,00 Regular price €2,45
    You are saving: -€0,45
    5,0 € / 100gr
  • Siken Collagen Substitute Caramel Bar , 40 grams
    -26%

    Siken Collagen Substitute Caramel Bar , 40 grams

    Regular price €2,50 6,25 € / 100gr
    Sale price €2,50 Regular price €3,39
    You are saving: -€0,89
    6,25 € / 100gr
  • biManán Sustitutive Toffee Bars 24 units
    -5% Promo FD

    biManán Sustitutive Toffee Bars 24 units

    Regular price €54,30
    Sale price €54,30 Regular price €57,16
    You are saving: -€2,86
  • biManán Beslim Chocolate Flavoured Custard 6 sachets
    -5% Promo FD

    biManán Beslim Chocolate Flavoured Custard 6 sachets

    Regular price €20,30
    Sale price €20,30 Regular price €21,37
    You are saving: -€1,07
  • biManán Dark Chocolate Bars 20 units
    -24% Promo FD

    biManán Dark Chocolate Bars 20 units

    Regular price €21,40 1,07 € / 1ud
    Sale price €21,40 Regular price €28,21
    You are saving: -€6,81
    1,07 € / 1ud
  • biManán Beslim Lemon Flavoured Custard 6 sachets
    -6% Promo FD

    biManán Beslim Lemon Flavoured Custard 6 sachets

    Regular price €15,00
    Sale price €15,00 Regular price €16,00
    You are saving: -€1,00
  • biManán Complet Diet 3 Days Complete 15 sachets
    -12%

    biManán Complet Diet 3 Days Complete 15 sachets

    Regular price €43,70 2,91 € / 1ud
    Sale price €43,70 Regular price €49,90
    You are saving: -€6,20
    2,91 € / 1ud

Choosing good weight loss and weight loss diets can make all the difference to your wellness routine. That's why we've gathered here only the top-rated options from experts and customers.

What are weight loss and weight loss products for?

They are aimed at meeting specific needs with effective, high-quality solutions. Whether it's to improve your well-being, care for your skin or prevent discomfort, you'll find the most suitable and reliable products here.

Key benefits

Using epso? diet products gives you access to specific formulations, carefully selected ingredients and well-known brands in the pharmaceutical industry.

Shop online with confidence

At Farmaciasdirect you can buy your favourite products quickly, securely and with total guarantee. We strive to always offer the best service and personalised attention.

Explore our selection of slimming and weight loss diets.

Place your order today and benefit from the advantages of buying weight loss diets and lose epso with the support of a trusted online pharmacy.