• Alpha Herbal Drena Herbal 500Ml.
-30% Promo FD

Alpha Herbal Drena Herbal 500Ml.

SKUAL8436571910448

Alfa Herbal Drena Herbal 500ml is a food supplement in a 500ml bottle, designed to support the body’s detoxifying and digestive functions.

Regular price €23,80 4,76 € / 100ml
Sale price €23,80 Regular price €34,06
You are saving: -€10,26
4,76 € / 100ml
Alpha Herbal Drena Herbal 500Ml.
Alpha Herbal Drena Herbal 500Ml.
Regular price €23,80 4,76 € / 100ml
Sale price €23,80 Regular price €34,06
You are saving: -€10,26
4,76 € / 100ml

 

 

What is Alfa Herbal Drena Herbal 500ml?

Alfa Herbal Drena Herbal 500ml is a dietary supplement in a 500ml bottle, designed to support the body’s detoxifying and digestive functions.

It is a supplement designed to support liver health. Before taking it, it is advisable to consider both your nutritional goals and the full composition of the product, particularly if you are already taking other supplements or undergoing medical treatment.

Key features and ingredients

Its purpose relates to liver care; it is not intended to replace your diet or other measures recommended for this purpose. The packaging clearly states the quantity contained and makes it easy to follow the manufacturer’s recommended dosage without having to estimate.

  • Pack size: 500 ml.

How to take Alfa Herbal Drena Herbal 500 ml

Measure out the recommended amount using the measuring cup or dosing spoon provided in the pack. Shake well before use where applicable and store the product according to the manufacturer’s instructions once opened.

Recommendations and precautions

Food supplements are not a substitute for a varied and balanced diet or a healthy lifestyle. Do not exceed the recommended daily dose and keep the product out of the reach of children. Consult a healthcare professional if you are pregnant or breastfeeding, if you are taking medication, or if you have a diagnosed medical condition.

Pharmaceutical
advice
Consult our pharmacist
Silvia Del Río
A pharmacist specializing in dermocosmetics, skin microbiota, and hygiene will advise and help you with the most suitable treatment.
Ask me