• Atache Essentielle Green Tea Mask 200ml.
-15%

Atache Essentielle Green Tea Mask 200ml.

SKUAT8430795005331

Atache Essentielle Green Tea Mask 200ml is a facial or body care product in a 200ml format. Green tea, designed for use as a cosmetic face mask containing green tea.

Regular price €36,50 18,25 € / 100ml
Sale price €36,50 Regular price €43,00
You are saving: -€6,50
18,25 € / 100ml
Atache Essentielle Green Tea Mask 200ml.
Atache Essentielle Green Tea Mask 200ml.
Regular price €36,50 18,25 € / 100ml
Sale price €36,50 Regular price €43,00
You are saving: -€6,50
18,25 € / 100ml

 

 

What is Atache Essentielle Green Tea Mask 200ml?

Atache Essentielle Green Tea Mask 200ml is a facial or body care product in a 200ml bottle. It falls into the green tea category.

What is it used for?

Its purpose is to apply a cosmetic mask containing green tea.

Verified characteristics

  • Pack size: 200 ml

Who is it suitable for?

People who wish to apply a cosmetic face mask containing green tea.

Precautions

Avoid contact with the eyes and discontinue use if irritation occurs. Check the list of ingredients if you have any known sensitivities.

What is the price of Atache Essentielle Green Tea Mask 200ml?

Check the price of Atache Essentielle Green Tea Mask 200ml on Farmaciasdirect and check the current promotions before completing your purchase.

Pharmaceutical
advice
Consult our pharmacist
Silvia Del Río
A pharmacist specializing in dermocosmetics, skin microbiota, and hygiene will advise and help you with the most suitable treatment.
Ask me