• Atache Lift Therapy Sublime Lift Night Serum 30Ml.
  • Atache Lift Therapy Sublime Lift Night Serum 30Ml.
-20% Promo FD Oportunidades

Atache Lift Therapy Sublime Lift Night Serum 30Ml.

SKUAT8430795001005

Atache Lift Therapy 30 ml night-time facial serum with hyaluronic acid, peptides, Spilanthes extract and soya isoflavones. This night-time serum provides hydration and firming care for skin that has lost elasticity or is dehydrated.

Regular price €39,70 132,33 € / 100ml
Sale price €39,70 Regular price €49,46
You are saving: -€9,76
132,33 € / 100ml
Atache Lift Therapy Sublime Lift Night Serum 30Ml.
Atache Lift Therapy Sublime Lift Night Serum 30Ml.
Regular price €39,70 132,33 € / 100ml
Sale price €39,70 Regular price €49,46
You are saving: -€9,76
132,33 € / 100ml

 

 

What is Atache Lift Therapy Sublime Lift Night Serum 30 ml?

Atache Lift Therapy 30 ml night-time facial serum containing hyaluronic acid, peptides, Spilanthes extract and soya isoflavones.

What is it used for?

This night-time serum provides hydration and firming care for skin that has lost elasticity or is dehydrated.

Benefits and features

  • Hyaluronic acid of varying molecular weights.
  • Contains two peptides and Spilanthes acmella extract.
  • 30 ml bottle with pipette.

How to use it?

Apply in the evening to a clean face and neck, paying particular attention to areas requiring extra care.

Precautions

For external use only. Avoid contact with the eyes. Discontinue use if irritation occurs and check the INCI list if you have a soya allergy.

What is the price of Atache Lift Therapy Sublime Lift Night Serum 30 ml?

Check the price of Atache Lift Therapy Sublime Lift Night Serum 30ml at Farmaciasdirect and check any current promotions before completing your purchase.

Pharmaceutical
advice
Consult our pharmacist
Silvia Del Río
A pharmacist specializing in dermocosmetics, skin microbiota, and hygiene will advise and help you with the most suitable treatment.
Ask me