• Atache Soft Derm Aqua Defense 200Ml.
  • Atache Soft Derm Aqua Defense 200Ml.
-23% Promo FD

Atache Soft Derm Aqua Defense 200Ml.

SKUAT8430795008653

A 200 ml moisturising facial toner that helps to refresh and balance the skin after cleansing.

Regular price €18,80 9,4 € / 100ml
Sale price €18,80 Regular price €24,50
You are saving: -€5,70
9,4 € / 100ml
Atache Soft Derm Aqua Defense 200Ml.
Atache Soft Derm Aqua Defense 200Ml.
Regular price €18,80 9,4 € / 100ml
Sale price €18,80 Regular price €24,50
You are saving: -€5,70
9,4 € / 100ml

 

 

What is Atache Soft Derm Aqua Defense 200ml?

A 200 ml moisturising facial toner that helps to refresh and balance the skin after cleansing.

Cosmetic properties

  • Pack size: 200 ml.

How to use

Apply to the intended area, once it is clean and dry, following the frequency recommended by the manufacturer. Avoid direct contact with the eyes unless the product is formulated for that area.

Who is it suitable for?

People who wish to incorporate a specific treatment for the area or cosmetic need described.

Precautions and storage

For external use only. Discontinue use if irritation occurs and keep the product out of the reach of children.

Pharmaceutical
advice
Consult our pharmacist
Silvia Del Río
A pharmacist specializing in dermocosmetics, skin microbiota, and hygiene will advise and help you with the most suitable treatment.
Ask me