• Care+ Nasal Spray With Seawater 20 ml
-12%

Care+ Nasal Spray With Seawater 20 ml

SKUCA8470001937285

Nasal spray with seawater. Spray. Cleans, moisturises and cares for the nasal mucosa.

Regular price €5,40 27,0 € / 100ml
Sale price €5,40 Regular price €6,12
You are saving: -€0,72
27,0 € / 100ml
Care+ Nasal Spray With Seawater 20 ml
Care+ Nasal Spray With Seawater 20 ml
Regular price €5,40 27,0 € / 100ml
Sale price €5,40 Regular price €6,12
You are saving: -€0,72
27,0 € / 100ml

 

 

Moisturises, cleanses and cares for the nasal mucosa in case of colds. Care+ Nasal Spray with Sea Water cleanses and moisturises the nasal mucosa in a very gentle and natural way when you need it most: in rooms with hot, dry air, in cold or air-conditioned places and in case of increased exposure to dust or pollen. For the whole family, including babies and children. Suitable for pregnant women and nursing mothers.

Pharmaceutical
advice
Consult our pharmacist
Silvia Del Río
A pharmacist specializing in dermocosmetics, skin microbiota, and hygiene will advise and help you with the most suitable treatment.
Ask me