• Carmex Strawberry Tube 10Gr.
-59%

Carmex Strawberry Tube 10Gr.

SKUCA83078015947

Strawberry flavoured lip balm tube.

Regular price €2,70 27,0 € / 100gr
Sale price €2,70 Regular price €6,59
You are saving: -€3,89
27,0 € / 100gr
20% off
across the entire brand.
Valid until 13 October.
Carmex Strawberry Tube 10Gr.
Carmex Strawberry Tube 10Gr.
Regular price €2,70 27,0 € / 100gr
Sale price €2,70 Regular price €6,59
You are saving: -€3,89
27,0 € / 100gr

 

 

Carmex Lip Protector in tube format with strawberry flavour is another lip care product. It is applied as needed to keep lips moisturised and protected. It has a pleasant strawberry scent and contains moisturising ingredients.

Ingredients

Moisturising ingredients and strawberry flavour.

How to use

Apply to lips as needed.

Pharmaceutical
advice
Consult our pharmacist
Silvia Del Río
A pharmacist specializing in dermocosmetics, skin microbiota, and hygiene will advise and help you with the most suitable treatment.
Ask me