• Clysiden White Express , 75 ml
-5% Promo FD

Clysiden White Express, 75 ml

SKUCL8470001541611

Clysiden White Express, 75 ml is an oral hygiene product in a 75 ml bottle.

Regular price €16,50 22,0 € / 100ml
Sale price €16,50 Regular price €17,42
You are saving: -€0,92
22,0 € / 100ml
Clysiden White Express , 75 ml
Clysiden White Express, 75 ml
Regular price €16,50 22,0 € / 100ml
Sale price €16,50 Regular price €17,42
You are saving: -€0,92
22,0 € / 100ml

 

 

What is Clysiden White Express, 75 ml?

Clysiden White Express, 75 ml is an oral hygiene product in a 75 ml bottle.

What is it used for?

It is designed to be used as part of your daily routine for cleaning teeth and the spaces between them.

Verified characteristics

  • Pack size: 75 ml

Who is it suitable for?

People who wish to incorporate the daily cleaning of teeth and interdental spaces into their oral care routine.

How should Clysiden White Express, 75 ml, be used?

Use 2 or 3 times a day.

Precautions

Do not use the product if it is damaged. For children, ensure they are of the recommended age and supervise their use where necessary.

What is the price of Clysiden White Express, 75 ml?

Check the price of Clysiden White Express, 75 ml on Farmaciasdirect and check any current offers before completing your purchase.

Pharmaceutical
advice
Consult our pharmacist
Silvia Del Río
A pharmacist specializing in dermocosmetics, skin microbiota, and hygiene will advise and help you with the most suitable treatment.
Ask me