• Crown Sport Nutrition Shakerpro 500 Ml
-9% Promo FD

Crown Sport Nutrition Shakerpro 500 Ml

SKUCR8437014956399

High-quality shaker. Suitable for recovery drinks and all types of protein shakes. 500ml capacity.

Regular price €7,20 1,44 € / 100ml
Sale price €7,20 Regular price €7,95
You are saving: -€0,75
1,44 € / 100ml
Crown Sport Nutrition Shakerpro 500 Ml
Crown Sport Nutrition Shakerpro 500 Ml
Regular price €7,20 1,44 € / 100ml
Sale price €7,20 Regular price €7,95
You are saving: -€0,75
1,44 € / 100ml
Pharmaceutical Recommendation
 
 
 
2 item(s)
€0,00

 

 

What is the Crown Sport Nutrition Shakerpro 500 ml?

A high-quality shaker suitable for recovery and all types of protein, with a 500ml capacity.

The product is defined by its function, design and distinctive features. Before purchasing, it is advisable to check the dimensions, compatibility and the manufacturer’s instructions to ensure it is suitable for your intended use.

Key features

  • Capacity: 500 ml.

Use and maintenance

Use the product in accordance with the instructions provided and check its condition before each use. Clean each component with suitable cleaning products and replace it if it shows signs of wear, breakage or deformation.

Compatibility and selection

Before use, check that the model is suitable for the equipment, task or space for which it is intended. The product is available in the following size: 500 ml, 500 ml. Keep the instructions for future reference.

Additional information

Check the packaging, instructions and any restrictions on use before opening the product. Keep the packaging and documentation whilst the product is in use so that you can check the batch number, expiry date or maintenance instructions.

Pharmaceutical
advice
Consult our pharmacist
Julia Mendoza Murillo
A pharmacist and nutritionist will help you follow healthy lifestyle habits and take care of your health.
Ask me