• Filorga Ncef-Revitalize Serum, 30 ml
-30%

Filorga Ncef-Revitalize Serum, 30 ml

SKUFI3540550015378

Filorga Ncef-Revitalize Serum, 30 ml is a light-textured facial serum for anti-ageing care. It contains 10 per cent of the NCEF complex and comes in a 30 ml bottle. It is quickly absorbed and is suitable for sensitive skin. Within its category, it is classified as Filorga serum, Filorga NCEF, and anti-ageing serum.

Regular price €69,50 231,67 € / 100ml
Sale price €69,50 Regular price €98,90
You are saving: -€29,40
231,67 € / 100ml
Filorga Ncef-Revitalize Serum, 30 ml
Filorga Ncef-Revitalize Serum, 30 ml
Regular price €69,50 231,67 € / 100ml
Sale price €69,50 Regular price €98,90
You are saving: -€29,40
231,67 € / 100ml

 

 

Filorga serum: what is Filorga Ncef-Revitalize Serum, 30 ml?

Filorga NCEF-Revitalize Serum, 30 ml is a lightweight facial serum for anti-ageing skincare. It contains 10 per cent of the NCEF complex and comes in a 30 ml bottle. It is quickly absorbed and is suitable for sensitive skin. Within its category, it is also known as Filorga NCEF anti-ageing serum.

What is it used for?

Its main use is as a lightweight facial serum for anti-ageing skincare.

How should Filorga NCEF-Revitalize Serum, 30 ml be used?

Apply morning and evening to a clean, dry face and neck.

Precautions and storage

Avoid direct contact with the eyes. Introduce gradually if you have sensitive skin.

What is the price of Filorga Ncef-Revitalize Serum, 30 ml?

Check the price of Filorga Ncef-Revitalize Serum, 30 ml at Farmaciasdirect and check any current offers before completing your purchase.

Pharmaceutical
advice
Consult our pharmacist
Silvia Del Río
A pharmacist specializing in dermocosmetics, skin microbiota, and hygiene will advise and help you with the most suitable treatment.
Ask me
Supplier: Laboratoires Filorga Supplier's address: 2 Rue de Lisbonne, 75008 ParisMobile phone: +33 1 53 76 85 00