• Forza Vita Rubus Composto, 50 Ml
-17% Promo FD

Forza Vita Rubus Composto, 50 Ml

SKUFO8023966200583

Forza Vita Rubus Composto, 50 ml, is a dietary supplement in drop form containing macerates of raspberry, blackcurrant, rowan and fig. It comes in a hydroalcoholic solution with honey.

Regular price €24,10 48,2 € / 100ml
Sale price €24,10 Regular price €28,97
You are saving: -€4,87
48,2 € / 100ml
Forza Vita Rubus Composto, 50 Ml
Forza Vita Rubus Composto, 50 Ml
Regular price €24,10 48,2 € / 100ml
Sale price €24,10 Regular price €28,97
You are saving: -€4,87
48,2 € / 100ml

 

 

What is Forza Vita Rubus Composto, 50 ml?

Forza Vita Rubus Composto, 50 ml is a Forza Vitale liquid food supplement in a 50 ml dropper bottle.

Forza Vitale

  • Macerates of raspberry, blackcurrant, rowan and fig tree shoots.
  • Contains honey.
  • Solution containing 33% alcohol.

How to use?

Take 25 drops three times a day diluted in a little water, unless otherwise advised by a healthcare professional.

Who is it suitable for?

Adults who are following a regimen of plant macerate supplements.

Precautions

Contains alcohol and honey. Do not use during pregnancy, whilst breastfeeding or in children without professional advice. Do not exceed the daily dose.

What is the price of Forza Vita Rubus Composto, 50 ml?

Check the price of Forza Vita Rubus Composto, 50 ml on Farmaciasdirect and check any current offers before completing your purchase.

Pharmaceutical
advice
Consult our pharmacist
Julia Mendoza Murillo
A pharmacist and nutritionist will help you follow healthy lifestyle habits and take care of your health.
Ask me