• Herbora Herboder Plus, 20 Vials Of 10 Ml
-15% Promo FD

Herbora Herboder Plus, 20 Vials Of 10 Ml

SKUHE8426494152018

Herbora Herboder Plus, 20 x 10 ml vials, is an oral supplement containing artichoke, dandelion, milk thistle, desmodium, black radish and boldo. The box contains 20 vials of 10 ml each, containing choline and inositol. It is marketed as a liver detox, liver support and artichoke supplement.

Regular price €24,30 243,0 € / 100ml
Sale price €24,30 Regular price €28,60
You are saving: -€4,30
243,0 € / 100ml
Herbora Herboder Plus, 20 Vials Of 10 Ml
Herbora Herboder Plus, 20 Vials Of 10 Ml
Regular price €24,30 243,0 € / 100ml
Sale price €24,30 Regular price €28,60
You are saving: -€4,30
243,0 € / 100ml

 

 

Liver detox: what is Herbora Herboder Plus, 20 vials of 10 ml?

Herbora Herboder Plus, 20 x 10 ml vials is an oral supplement containing artichoke, dandelion, milk thistle, desmodium, black radish and boldo. The pack contains 20 vials of 10 ml each, containing choline and inositol. It is supplemented with liver and artichoke.

Benefits and uses

Choline helps maintain normal liver function.

Composition and characteristics

Per vial: artichoke 150 mg, dandelion 150 mg, milk thistle 100 mg, desmodium 100 mg, black radish 100 mg, boldo 100 mg, choline 82.5 mg and inositol 10 mg.

How to use Herbora Herboder Plus, 20 vials of 10 ml?

Take one vial a day, preferably on an empty stomach, either on its own or diluted in water or juice.

Precautions

Do not use if you have a history of gallstones or abdominal pain. Seek advice if you are pregnant, breastfeeding or taking other medication.

What is the price of Herbora Herboder Plus, 20 vials of 10 ml?

Check the price of Herbora Herboder Plus, 20 x 10 ml vials on Farmaciasdirect and check any current offers before completing your purchase.

Pharmaceutical
advice
Consult our pharmacist
Silvia Del Río
A pharmacist specializing in dermocosmetics, skin microbiota, and hygiene will advise and help you with the most suitable treatment.
Ask me
Supplier: Herbora Laboratorios Supplier's address: Calle Mar Mediterrania (Polígono Industrial Torre del Rector), 5-9, 08130 Santa Perpètua de Mogoda, Barcelona, España Mobile phone: +34 935 747 440