• Lovrén Lovrén Nail Care - Nc8 Nail Polish Drying Drops, 5 ml
-12%

Lovrén Lovrén Nail Care - Nc8 Nail Polish Drying Drops, 5 ml

SKULO8054040064029

Lovrén NC8 5 ml quick-dry drops to speed up the drying process of freshly applied nail varnish. The quick-dry treatment is applied to each nail without smudging the colour and completes the nail varnish routine.

Regular price €4,40 88,0 € / 100ml
Sale price €4,40 Regular price €4,99
You are saving: -€0,59
88,0 € / 100ml
Sold out
Lovrén Lovrén Nail Care - Nc8 Nail Polish Drying Drops, 5 ml
Lovrén Lovrén Nail Care - Nc8 Nail Polish Drying Drops, 5 ml
Regular price €4,40 88,0 € / 100ml
Sale price €4,40 Regular price €4,99
You are saving: -€0,59
88,0 € / 100ml

 

 

What is Lovrén Nail Care - NC8 Nail Polish Drying Drops, 5 ml?

Lovrén NC8 5 ml drying drops to speed up the drying of freshly applied nail varnish.

What is it used for?

The drying agent is applied to each nail without smudging the colour and completes the nail varnish routine.

Benefits and features

  • Applied in drops.
  • 5 ml bottle.
  • Designed for use after the final coat of colour.

How to use it?

Apply one drop to each freshly painted nail and leave to take effect without touching the finish.

Precautions

For external use only. Avoid contact with eyes and mucous membranes. Keep away from flames and sources of heat, and out of the reach of children.

What is the price of Lovrén Nail Care - Nc8 Nail Polish Drying Drops, 5 ml?

Check the price of Lovrén Nail Care - Nc8 Nail Polish Drying Drops, 5 ml on Farmaciasdirect and see what special offers are available before completing your purchase.

Pharmaceutical
advice
Consult our pharmacist
Silvia Del Río
A pharmacist specializing in dermocosmetics, skin microbiota, and hygiene will advise and help you with the most suitable treatment.
Ask me