• Mam Baby Starter Cup Day&Night Neutral, 150Ml
-10%

Mam Baby Starter Cup Day&Night Neutral, 150Ml

SKUMA9001616708046

MAM Starter Cup Day&Night 150 ml training cup, with handles to make it easier to hold during the transition from the bottle.

Regular price €8,10 5,4 € / 100ml
Sale price €8,10 Regular price €9,05
You are saving: -€0,95
5,4 € / 100ml
Mam Baby Starter Cup Day&Night Neutral, 150Ml
Mam Baby Starter Cup Day&Night Neutral, 150Ml
Regular price €8,10 5,4 € / 100ml
Sale price €8,10 Regular price €9,05
You are saving: -€0,95
5,4 € / 100ml

 

 

What is the MAM Baby Day&Night Starter Cup, Neutral, 150ml?

The MAM Starter Cup Day&Night, a 150 ml training cup with handles to make it easier to hold during the transition from the bottle.

Key features

  • 150 ml capacity.
  • Side handles designed for little hands.
  • Neutral Day&Night design for the first independent feeds.

How to use

Fill with an age-appropriate drink, close securely and check the flow before giving it to the child.

Cleaning and safety

Take the parts apart and wash them after each use. Use under supervision and replace the spout or cup if they show signs of wear.

Pharmaceutical
advice
Consult our pharmacist
Julia Mendoza Murillo
A pharmacist and nutritionist will help you follow healthy lifestyle habits and take care of your health.
Ask me
Supplier: MAM Babyartikel GmbH Supplier's address: Lorenz-Mandl-Gasse 50, 1160 Wien, AustriaMobile phone: +43 1 49 141